Готуємо розчин для обробки рук на основі спирту ®

Мало просто носити маску та триматись на дистанції від людей. Це не дасть вам 100% захисту від зараження. Адже віруси можуть залишатись активними на поверхнях.

Ви торкнетесь такої поверхні, потім піднесете руку до обличчя. Тоді збудник хвороби потрапить на слизову оболонку, а через неї − у ваш організм. Щоб протидіяти цьому шляху зараження, необхідно кожного разу обробляти шкіру рук за допомогою антисептичного розчину. 

Найкраще брати антисептик, виготовлений на основі етилового спирту. Ця речовина дає чи не найкращий захист, ефективно дезактивує до 99% усіх відомих вченим збудників хвороб. Робити антисептик з етилового спирту радить також ВООЗ. 

Що вам знадобиться для приготування

В першу чергу − ректифікований спирт. Важливо використовувати речовину з міцністю, яку ви точно знаєте. Й без сторонніх шкідливих домішок. Ідеальний варіант − спирт промислового виробництва. Тільки в ректифікаційній колонні можна отримати етанол, який містить мінімум масел, альдегідів. 

З метою економії краще купувати спирт в промисловій упаковці − 6 л, 10 л, чи 12 л. Невеличкі баночки 50-100 мл в аптеках коштують дуже дорого.

Ґатунок чи марка спирту принципового значення не мають. В Україні спиртзаводи не виготовляють якісь особливий різновид, який би можна було назвати "медичним". Тому беріть дешеву Екстру чи дорожчий Люкс, як вам буде зручніше.

Другий, за необхідністю, компонент − це гліцерин. Він потрібен для пом'якшення шкіри рук після обробки. Інакше на ній утворяться невеличкі ранки, що може викликати біль та інші неприємні відчуття. Стандартний харчовий гліцерин з концентрацією 98% вам підійде. Можна брати косметичний, бо ви ж все одно не будете приймати антисептик всередину.

Наступний компонент − це розчин перекису водню. Концентрації в 3% буде цілком достатньо. Тут вчені перестраховуються. Вони знають, що в природі в принципі існують мікроорганізми, що здатні опиратись дії етилового спирту. Але такі мікроорганізми трапляються вкрай рідко. Проте, перекис водню коштує не дорого. Можна витратити на нього гроші та теж додати до складу антисептику. 

Ну, а останній компонент -0 це чиста вода. Вчені радять використовувати дистильовану. Що ж, її можна придбати в господарському магазині або ж на будь-якій автозаправній станції. Якщо ви додасте просто чисту, кип'ячену воду, то нічого страшного не трапиться. Наголосимо, що воду обов'язково брати кип'ячену. Інакше в антисептику випаде осад. 

Пропорція:

  • - Спирт − 8333

  • - Гліцерин − 145

  • - Перекис водню − 417

  • - Вода − 1105

Технологія приготування

Компоненти змішуються до того часу, коли розчин стане цілком однорідним. Нічого складного? Так, але треба робити це з максимальною обережністю. Адже поява навіть одної невеликої іскри може призвести до миттєвого займання розчину. Компоненті дуже горючі. Тому ще до початку роботи перевірте, щоб поруч з вашим робочим місцем не було жодного джерела відкритого вогню або навіть працюючого нагрівального приладу.  

Не варто одразу готувати велику кількість антисептику. Одного літру цілком вистачить родині з трьох осіб на тиждень використання. Тому краще змішуйте компоненти в невеличкій пляшці. Залийте їх через лійку, попередньо відмірявши за допомогою мірної склянки. Пропорція вказана в об'ємних частках. Закоркуйте пляшку та сильно струсіть її кілька разів. Повторіть. Ось й все, ви приготувати простий та надійний антисептичний розчин на основі етилового спирту.

Тепер не забудьте його використовувати його якомога частіше. Обробляйте руки, не соромтесь. В цій процедурі немає нічого такого. А вона допоможе вам зберегти здоров'я. 

Джерело - https://vodka-ua.luxe/ 

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.