За даними опитування 20 банків, валовий портфель виданих кредитів на енергетичні потреби бізнесу за цей період склав 5,2 млрд грн з урахуванням погашення, про це повідомляють в НБУ.
У листопаді було подано 307 заявок на суму 2,3 млрд грн, з яких 197 схвалено на загальну суму 3,8 млрд грн. Банки надали 202 кредити на 2,6 млрд грн. Завдяки фінансуванню з червня вдалося профінансувати генерацію понад 390 МВт. Найбільші інвестиції спрямовані на закупівлю та встановлення газопоршневих когенераційних установок (185 МВт), дизельних і бензинових генераторів (102 МВт), а також будівництво сонячних електростанцій (102 МВт).
Кредити на енергетичні проєкти виділяються у 21 області України. Окрім бізнесу, банки також кредитують населення: у листопаді громадянам було надано 129 млн грн на енергетичні потреби, а з червня – 547 млн грн. Загальний портфель таких кредитів фізичним особам наразі становить 479 млн грн.
Нагадаємо, у червні 2024 року за ініціативою Національного банку 20 банків, які разом володіють понад 85% чистих активів сектора, підписали меморандум про готовність фінансувати відновлення енергетики. Умови кредитування враховують потреби малого, середнього і великого бізнесу, а також домогосподарств. Зокрема, фінансуються проєкти з будівництва сонячних, вітрових і біогазових електростанцій, газотурбінних та газопоршневих установок, придбання промислових акумуляторів і накопичувачів.
Базова ставка кредитування за меморандумом стартує від 13,5% річних або UIRD3M + 0,5% на перший рік із подальшим коригуванням до UIRD12M + 3%.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Обсяг чистих гривневих кредитів в Україні продовжує зростати півтора року поспіль....
Відношення нових споживчих кредитів банків до обсягів споживання населення досягло в IV кварталі 2023 року історичного максимуму, що спостерігався у...
Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 квітня 2024 року становила 36,1%, що на 1,3 відсоткових пункта нижче...
З 1 січня 2024 року небанківські фінансові установи мають розкривати умови споживчого кредитування на сайтах та в рекламі....