У двох регіонах, які є найбільшими постачальниками кави на світовий ринок, посуха із кожним днем знищує надії фермерів на врожай.
Про це йдеться у публікації The Independent, пише one.ua.
Найбільше кави на світовий ринок традиційно постачає Бразилія. Проте у цій країні панує посуха – найсильніша за останніх сім десятиліть. Зараз у Бразилії завершується сезон збирання кави. Врожай зерен, який збирають фермери, залишає бажати кращого. Але ще гірша ситуація може скластися з наступним врожаєм 2026/2026 років. Через посушливу погоду початок наступного сезону вже ускладнений. Про це йдеться у доповіді, опублікованій Центром перспективних досліджень з прикладної економіки при Школі агробізнесу Університету Сан-Паулу.
Не краща ситуація і у В'єтнамі, який посідає друге місце за обсягом постачання кави на світовий ринок. Там також стоїть спекотна і суха погода, яка ставить під загрозу врожай кави.
Причому йдеться не просто про нижчий врожай, а навіть про повну його відсутність. Так, спеціалісти кажуть, що у Бразилії через суху і спекотну погоду кавові дерева, у кращому разі, відцвітуть і дадуть урожай низької якості. А в гіршому – вони взагалі не будуть цвісти, оскільки рослини через брак вологи не мають сили для цвітіння.
“Це може призвести до зменшення врожаю кави. Оскільки ринок має тенденцію передбачати такі рухи, ми вже бачили, що ціни на каву арабіку в Нью-Йорку та робусту в Європі торгуються на більш високих рівнях”, – каже координатор магістерської програми з агробізнесу у Фонді Гетуліо Варгаса Феліпе Серігаті.
Водночас знавці ринку кажуть, що цінам на каву ще є куди рости до рекордних показників. Історичний максимум був зафіксований наприкінці 70-х років минулого століттям. Тоді мороз, що вдарив по кавових плантаціях у Бразилії, знищив 70% рослин. Однак і зараз тенденція до зростання ціни доволі потужна.
Так за серпень зведена індикативна ціна Міжнародної організації кави (International Coffee Organization’s Composite Indicator Price) становила 2,38 долара ( приблизно 98 грн) за фунт. Для встановлення цієї середньої ціни береться кілька видів зелених зерен. Така вартість на 55% вища за аналогічну серпневу ціну у минулому році. Тобто наочно - велетенський приріст цін усього за один рік.
Частково причиною такого стрімкого зростання ціни став підвищений попит на каву у світі. Особливо він зріс в Азії. Але основна причина усе ж – у погодних умовах, які призвели до скорочення врожаю, а відтак і до зростання цін. Так, у Бразилії засухою та морозами пошкоджена п'ята частина кавових плантацій.
Звісно, якби їм зараз сприятливу погоду, то вони почали б швидко відновлюватись. Але поки що посусі не видно кінця.
Нагадаємо, через суттєве зниження врожаю какао-бобів у світі також зростають ціни на какао.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області припинили нелегальне виробництво кави відомих брендів. Орієнтовна вартість вилученої із незаконного...
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області припинили діяльність нелегального підпільного цеху з виготовлення кави відомих світових...
Виконавчий комітет надав 19 дозволів на розміщення об’єктів та елементів сезонної торгівлі....
Індекс Еспресо — економічний показник, який використовується для вимірювання вартості стандартної порції еспресо в різних містах світу....