Як і раніше, основну частку відвантаженої морем продукції складає аграрна - 41,7 млн. тонн, або 62,4% від усіх обсягів, однак в результаті запуску у серпні минулого року альтернативного морського коридору після виходу росії зі Стамбульської зернової ініціативи поступово зростає частка промислової продукції: зокрема, заліза і руди, яка нині складає 37,6%, повідомляє голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
У серпні 2024 року через морські порти України відправлено 6,8 млн. тонн продукції, що майже удвічі більше, ніж рік тому. На долю аграрної припало 59% - 4,0 млн. тонн.
Завдяки серпневим результатам, за 8 місяців морські порти України за обсягами перевалки продукції змогли перевершити результати усього 2023 року (62 млн. тонн).
Цьогорічні 66,8 млн. тонн – це майже на 37% менше порівняно з показником, досягнутим за 8 місяців останнього мирного до початку повномасштабного вторгнення 2021 року, але тоді в роботі було 13 завантажених морських портів, тоді як зараз є можливість задіяти лише шість (три чорноморські – «Південний», «Чорноморськ» та «Одеса», та три дунайські – «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ»), на які постійно здійснюються ракетно-дронові атаки і робляться спроби знищення припортової інфраструктури.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
За 14 місяців його функціонування, у тому числі останні 7 місяців – у цілодобовому режимі, українські порти відвантажили продукцію у...
Внаслідок терористичного удару балістичною ракетою загинув громадянин України....
Загалом сільськогосподарську продукцію та інші товари доставили у 48 країн світу...
За підсумками березня Україна експортувала товарів на 3,2 млрд доларів....