
Про це свідчать результати щоквартального Опитування про банківське фондування. У ІІ кварталі зріс обсяг коштів як домогосподарств і корпорацій, так і оптового фондування, останнього – третій квартал поспіль переважно в окремих великих банках, інформують в НБУ.
Фінустанови очікують подальшого зростання обсягу коштів населення та бізнесу в ІІІ кварталі, натомість обсяг оптового фондування, на їх думку, дещо зменшиться. Отримати оптове фондування, зокрема фінансування для проєктів відновлення від ЄС та міжнародних фінансових організацій, сподіваються окремі великі фінустанови вже в ІІІ кварталі.
Середня вартість фондування в ІІ кварталі знижувалася четвертий квартал поспіль. Про зниження вартості повідомила найбільша за всю історію опитувань з ІІ кварталу 2021 року частка респондентів.
Вартість оптових залучень також дещо зменшилася вперше за три квартали. Подальшого зниження вартості депозитів для домогосподарств та корпорацій і вартості оптового фондування в ІІІ кварталі очікують майже всі банки.
Частка фондування у валюті в ІІ кварталі знизилася. Значна частка респондентів очікує продовження такого тренду в ІІІ кварталі. Строковість фондування дещо скорочувалася третій квартал поспіль, водночас у ІІ кварталі про це повідомила менша кількість фінустанов.
За оцінками банків, така тенденція триватиме і в наступні 12 місяців. Загальний обсяг капіталу банків за останні 12 місяців збільшився, зазначили близько 90% респондентів. Три чверті опитаних очікують збереження такої тенденції в наступні 12 місяців.
Прибутковість залишається визначальним чинником збільшення обсягу капіталу в найближчому майбутньому з ІІІ кварталу 2022 року. Про зниження вартості капіталу впродовж останніх 12 місяців респонденти повідомили третій квартал поспіль. Банки очікують зменшення вартості капіталу і надалі.
Опитування про банківське фондування проводилося з 17 червня до 08 липня 2024 року серед менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами. Відповіді надали 26 фінансових установ, їх частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 96%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України. Опитування стосовно очікувань у ІV кварталі 2024 року буде опубліковане в жовтні.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Національний банк України ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії в Акціонерного товариства "Банк "Портал" та виключив його з Державного реєстру...
У лютому бізнес покращив оцінки своєї економічної діяльності, хоча вони залишаються нижчими за нейтральний рівень. Основними факторами позитивних змін стали...
НБУ оприлюднив прогноз економічного розвитку України на найближчі роки....
На спецрахунок, який Національний банк відкрив для підтримки сил оборони 24 лютого 2022 року, в минулому році надійшло майже 16...
У 2024 році курс гривні до долара на кінець року склав 42,04 грн/дол, а середній за рік – 40,15 грн/дол,...