Відповідний законопроєкт на засіданні у четвер, 25 квітня, у другому читанні підтримали 303 нардепи, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram, пише Бізнес.Цензор.
Ухвалений закон передбачає, що для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення.
"Тобто людина, після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме можливість зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному фонду документ, що підтверджує роботу за межами України", – пояснили у пресслужбі Мінсоцполітики.
При цьому для визначення розміру пенсії будуть враховуватись лише внески/ЄСВ, сплачені в Україні. Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків та стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу як в Україні, так і за кордоном.
Крім того, закон покликаний вирішити одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли через початок повномасштабної російської агресії.
Так, після широкомасштабного вторгнення РФ Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором. Як наслідок, українці, які переїхали до України з тимчасово окупованих територій, не могли підтвердити, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів РФ, щоб отримати призначення пенсії в Україні.
Крім того, РФ і Україна вийшли з Угоди між державами-учасницями СНД про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення.
"У зв’язку з цим українці, які частину свого професійного життя працювали в РФ, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої роботи в свій страховий стаж в Україні. Це, в свою чергу, призводило до зменшення їхніх пенсійних прав, і, відповідно, розмірів пенсії (або взагалі позбавляло право на призначення пенсії)", – пояснили у міністерстві.
Відтак, ухваленим законом спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ.
Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в України. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках). Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно.
Крім того, законом встановлено, що до страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не зараховуватиметься робота на країну-агресора після 2014 року.
Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
10,34 мільйона пенсіонерів нараховується в Україні станом на 1 жовтня 2024 року за даними Пенсійного фонду України (ПФУ). 25% українських...
Понад 10,2 млн пенсіонерів зафіксовано в Україні станом на початок липня за даними Пенсійного фонду України (ПФУ). Майже 4,5 млн...
В Україні під час повномасштабної війни катастрофічно скоротилося працездатне населення. За оцінками експертів скорочення становить близько 40%....
Так, з 1 січня до 1 квітня кількість тих, хто отримує пенсійні виплати, скоротилася на 361 832 особи. Якщо на...
Міністерство фінансів попередило українців про чергову перевірку всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат. Така перевірка проводиться в Україні вже не...