Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міненерго за підсумками засідання Координаційної групи G7+.
"Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у черговому засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України. Онлайн-зустріч відбулась під керівництвом Джеффрі Пайєтта, заступника Державного секретаря США, та за участі представників країн - членів групи G7+, Європейського Союзу, Енергетичного Співтовариства, Програми розвитку ООН", - ідеться у повідомленні.
Очільник Міненерго поінформував учасників зустрічі про наслідки атаки росіян на об’єкти української енергетичної інфраструктури.
«Руйнувань зазнала теплова- та гідрогенерація. Значна частина потужностей потребуватиме для відновлення тривалого часу. Також було пошкоджено ключові підстанції», - зазначив міністр.
Він наголосив, що наразі готується для передачі парнерам список нагальних потреб для відновлення потужностей енергетичних компаній державного і приватного секторів.
«Ми розуміємо, що росіяни не зупиняться і продовжуватимуть атаки. З огляду на це, нам потрібно здійснювати ремонти. Але, крім відновлення, маємо думати про те, у який спосіб ми можемо швидко наростити потужності генерації. Найшвидший вихід – це маневрові потужності, особливо важливі для таких регіонів, як Харків та Одеса», - наголосив міністр.
Також він звернув увагу на важливість нарощування потужностей української ППО та покращення фізичного захисту енергетичної інфраструктури.
Зазначається, що учасники засідання підтвердили готовність і надалі допомагати українському енергосектору.
Пайєтт запевнив, що робота триває на рівні G7+ та безпосередньо США.
Італія, яка зараз головує у G7, працює над посиленням підтримки української енергетики після масованих атак, наголосив спеціальний посланник міністра закордонних справ Італійської Республіки з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечиліа.
Як повідомлялось, у ніч на 29 березня росіяни знову завдали масованого удару по об'єктах енергетики. Зокрема, через атаку постраждали три ТЕС Групи ДТЕК.
Попередній масований удар відбувся 22 березня; постраждали теплоелектростанції, ДніпроГЕС та високовольтні підстанції.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Енергетична стійкість, резервні засоби живлення та захист об’єктів критичної інфраструктури – пріоритетні задачі, над якими працює Сумщина. На цьому наголосив...
У мерії Сум обговорили плани Данської Ради у справах біженців щодо встановлення сонячних панелей на об’єктах критичної інфраструктури Сумської МТГ....
Чотири заклади сфери соціального захисту населення Сумської МТГ отримали портативні зарядні станції....
У Сумській області внаслідок обстрілу підстанції виникло загорання, при цьому знеструмлювались підстанції та побутові споживачі....
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затверджено розроблений Міністерством енергетики перелік енергетичного обладнання та інших товарів для відновлення обʼєктів енергетичної...