Україна імпортує з Польщі різноманітні товари, серед яких значне місце займають продовольчі. Як розповіла керівниця відділу маркетингу оптового рику сільськогосподарської продукції "Шувар" Тетяна Попович у коментарі виданню, з Польщі завозять макаронні вироби, м'ясо, молочні продукти, а також плоди, ягоди, горіхи, рибу, морепродукти, алкогольні напої та овочі, пишуть Контракти з посиланням на РБК-Україна.
Також в Україну імпортують каву, консервовані й морожені овочі, шоколад, корм для тварин, спирт етиловий, сири, борошно та чай, перелічив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка.
За його словами, найбільшим попитом серед споживачів користується польська молочна продукція, а саме – це сири. Проте експерт зауважив, що це стосується сирів не тільки з Польщі, оскільки українці загалом полюбляють імпортні сири. Згідно з даними Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", Польща залишається найбільшим імпортером аграрної продукції в Україну починаючи з 2017 року.
Минулого року на український ринок було поставлено польських товарів на суму 950 млн доларів.
Друга країна за обсягами імпорту в Україну – Туреччина – суттєво відстає (обсяг постачання у 2023 році склав 627 млн доларів).
Польські продукти в українських магазинах складають велику частку асортименту. Водночас на полицях представлені ті ж групи товарів, але українського виробництва.
Так, поряд із вітчизняними яблуками чи ягодами продають польські. Те ж стосується овочів, бакалії, м'ясної продукції.
Для чого імпортувати товари з Польщі, якщо є вітчизняні аналоги, розповіли РБК-Україна експерти. Аналітик УКАБ Максим Гопка назвав однією з головних причин імпорту те, що собівартість виробництва деякої продукції з-за кордону є меншою.
Зі свого боку Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу оптового сільгоспринку ринку "Шувар" також наголосила на факторах ціноутворення та якості.
"Що стосується імпорту яблук та молочної продукції, то, попри наявність українських аналогів, імпорт цих товарів з Польщі може бути зумовлений кращою ціною, вищою якістю або особливостями споживчого попиту", – зазначила вона.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Протягом січня-листопада 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $63,6 млрд, а експортували – на $38,3 млрд....
Держпродспоживслужба затвердила секторальний план ринкового нагляду на 2025 рік, орієнтуючись на посилення перевірок імпортної продукції....
За даними Держстату, з січня по вересень 2024 року в Україну ввезли 45 361 легковий електромобіль (BEV), повідомляє "Укравтопром"....
Для створення передумов для збільшення імпорту електричної енергії та забезпечення стійкості енергосистеми в умовах дефіциту електричної енергії Кабінет Міністрів України...
Це на 78,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (46,1 млн. тонн), і на 20 млн. тонн більше, ніж...