«Патріоти України»: кому вигідно «забути» про краснопільську пожежу?

Чому після чотирьох років після пожежі у Краснопільському агролісгоспі невідомо, чи був це підпал, чи ні, досі ніхто не покараний, адмінприміщення, на будівництво якого витратили понад ніж 800 тис. грн., нікому не потрібне, а на приватному підприємстві колишнього директора працює техніка, дуже схожа на ту, що колись була у комунального підприємства.

Дим двох пожеж 

Про події тих років громадському руху «Патріоти України» розповіли краснопільчани, в тому числі й колишні працівники агролісгоспу, які все ще вірять у справедливість. Бо за роки, що минули, ніхто так не відповів на багато питань щодо того інциденту.

Пожежі на околиці Краснопілля у щойно збудованій адмінбудівлі Краснопільського агролісгоспу спалахували двічі наприкінці 2011 р. Очевидці згадують: горіло вдень 14 грудня (тоді ніби говорили, що пожежа виникла через проводку). З другою пожежею, яка сталася через день, взагалі детективна історія: ніби в трьох місця горіла підлога того ж приміщення, та ліквідувати пожежу вдалося власними силами.

Перед цим на підприємстві йшла «холодна війна» між колишнім директором Віталієм Поштаренком і на той час діючим Віктором Пимоненком (між керуваннями першого та другого було ще кілька в.о. директора підприємства). Віталій Поштаренко судився через незаконне звільнення з роботи (і зрештою виграв справу), а також звинувачував наступника у зловживаннях посадовими обов’язками та в корупції. Віктор Пимоненко, в свою чергу, звинувачував попередника у тому, що той довів підприємство до зубожіння (заборгованість підприємства, за словами пана Пимоненка, на той час складала більше мільйона гривень, в тому числі майже 250 тисяч – заробітна плата), а на підприємстві ніби не в дивину була пиятика.

Після пожеж та поширення інформації в ЗМІ керівництво оприлюднило офіційний коментар на сайті http://krasnews.at.ua, в якому йшлося про те, що звинувачення у навмисному підпалі не мають підґрунтя, важлива документація була врятована, а лісорубні квитки, що згоріли, можна відновити. Крім цього повідомлялося, що Віктору Пимоненку вдалося погасити борги і перед колективом, і перед державою.

Цікаво, що в акті-висновку причини виникнення пожежі немає. За фактом пожежі розпочали розслідування в районній прокуратурі Краснопілля, а також було звернення до начальника управління МНС України в Сумській області щодо проведення розслідування, оскільки в адміністрації ДП «Краснопільський агролісгосп» також виникли питання щодо причин займання адмінприміщення. У МНС обіцяли провести особисте розслідування по «Краснопільському агролісгоспі». Кажуть, що писали повторного листа, але відповіді так і не отримали. Обидві структури «розслідували» кілька років, але жодного результату на сьогодні немає. Принаймні, про це не знають в Краснопіллі.

Згоріло, то й нехай?

Сьогодні Краснопільський агролісгосп працює в іншому місці, згоріле приміщення, яке будували з нуля за гроші платників податків та є власністю обласної ради, стоїть занедбане. Його б залюбки використовували за призначенням, але з усього виходить, що нікого в області це не цікавить.

Пам’ятаючи про всі перепитії довкола агролісгоспу 2011-2012 рр., краснопільчани відкрито говорити не хочуть - не бажають, аби їх прізвища з’являлися на шпальтах газет. Але й залишати так, як є, теж не згодні. Кажуть: спочатку була одна влада, потім її змінила інша, думали – наведуть порядок, а виходить, що ні…

Нині Краснопільський агролісгосп працює стабільно, заборгованостей не має, за можливості купує нову техніку. Бо після того, як Віктор Пимомненко пішов з посади директора, а потім короткий час комунальним підприємством Сумської обласної ради керував виконуючий обов’язки, техніка або зникла, або ж була списана. Дивно, адже в 2007 р. зі Львову привезли новенький маніпулятор на базі ЗІЛ-131 вартістю в кілька сотень тисяч гривень. Зараз техніка, подібна до тієї, працює на приватному підприємстві - у цеху з переробки деревини Віктора Пимоненка. Оскільки ситуація була досить конфліктною, її навіть називали «війною компроматів», то на цей факт звертали увагу в прокуратурі, але Віктор Пимоненко надав документи, що він викупив «металолом».

До речі, і сам колишній директор в офіційній відповіді на сайті http://krasnews.at.ua звітує про новопридбану техніку підприємства: «Нашим підприємством було придбано протягом 2011 року автомобіль КАМАЗ, трактор МТЗ-82, два нових комп'ютера, принтер, бензопили «Штіль» та бензопили інших марок, близько 10 штук». То де це все?

Можна сказати, що події розгорталися давно, але так чи інакше - винні не покарані. Незрозуміло, чому правоохоронні органи свого часу настільки недбало поставилися до факту пожежі, чому стали можливі маніпуляції з технікою? Зараз, як ми вже говорили, підприємство працює стабільно, Але, щоб ефективність була вищою, там змушені ремонтувати знищену техніку, купувати те, чого не вистачає. Наприклад, маніпулятор-ЗІЛ-131, який планують придбати цього або наступного року.

З цього приводу депутат Сумської обласної ради Микола Полілуй, який на обласному рівні піднімає питання значних порушень у структурах Облагролісгоспу говорить: «Контроль за Облагролісгоспом та його структурними підрозділами пов’язаний з корупційними діями. Прикладів безліч. І в Лебединському агролісхозі, і в Охтирському, і ось в Краснопільському. І хоч я кілька років порушую це питання в Сумській обласній раді, ті люди, які його лобіюють, чинять перешкоди. Те, про що воліють мовчати у кабінетах обласних керівників, знають люди. Ви тільки поїдьте в те ж Краснопілля і запитайте: був підпал чи те приміщення згоріло через несправну проводку? Була нова техніка на підприємстві чи її не було і куди вона поділась? І про те, хто є хто із директорів, теж розкажуть. І повірте, правда, яку розкажуть люди, буде значно відрізнятися від того, що напише у відписках МНС чи прокуратура. Питання Краснопільського агролісгоспу теж знаходиться на моєму особистому контролі».

У свою чергу, громадський рух «Патріоти України» звертається до правоохоронних органів через ЗМІ, а також надіслав письмові запити, щоб отримати відповіді на всі питання, поставлені в цьому матеріалі: чи була з’ясована причина пожежі, чи звертали правоохоронні органи увагу на списання і продаж техніки Краснопільського агролісгоспу, чи були розслідування щодо дій посадових осіб, починаючи з 2010 р. тощо?

«Не має значення, скільки минуло років, все одно правоохоронні органи і влада зобов’язані відзвітувати перед людьми і покарати винних», - впевнені активісти громадського руху. ®

view counter
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
18
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
19
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
30
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.