В оренді земельна ділянка площею 100 м², на якій і планує підприємець будувати двоповерховий магазин. Має і підписи від майже сотні місцевих мешканців, які були не проти будівництва, пише Суспільне.
Підприємець переконує, що отримав усі дозвільні документи. "Моя земельна ділянка - 11 м по червоній лінії і 9 м метрів в бік бібліотеки, впритул. Це так по проєкту. Мені власники цієї аптеки дали згоду на вилучення земельної ділянки та на будівництво цього магазину. З бібліотекою у мене договір, я у 2005 році поповнив їм книжний фонд, вони дуже вдячні мені", - розповів він.
У 2021 році Владислав Корніцький вже починав будувати, тоді рішенням виконкому його магазин знесли.
"Два роки ми судились. У мене є всі рішення, декларація чинна, апеляція набрала законної сили, договір оренди чинний", - розповів він.
За його словами, він має також документи, які підтверджують, що будівництво не ведеться на прибудинковій території.
Адвокат та мешканець будинку Сергій Турченко розповідає, що мешканці звернулись до суду з позовом про визнання недійсним договору оренди, бо вважають цю ділянку прибудинковою територією, як це вказано в договорі оренди земельної ділянки. З лютого 2023 року справа у Верховному суді.
"Суд наклав арешт на цю земельну ділянку. Він будує, але ми не знаємо, де будує, що він будує, захоплює територію прибудинкову. Площа забудови у нього стоїть, не відповідає декларації. Правильно людина сказала, а це ж прибудинкова територія? Як ти будеш привозити сюди, як ти будеш обслуговувати?", - говорить Сергій Турченко.
У додатках до договору оренди зазначено, що на використання земельної ділянки встановлені обмеження. Заборонено будівництво до перенесення газопроводу та електромережі. На цій ділянці на глибині близько метра під землею прокладений газопровід низького тиску, говорить старший майстер "Сумигазу" Олександр Мараховський. Всі газопроводи вони мають періодично перевіряти на витоки газу та цілісність ізоляції.
"Згідно правил перевірки систем газопостачання заборонено будівництво в охоронній зоні газопроводу. Тут будівництво навіть не в охоронній зоні, а на самому газопроводі. Представнику забудовника ще в 2021 році намагались вручити акт-припис про неможливість будівництва на даній земельній ділянці, але вони його тоді не прийняли", - розповів Мараховський.
Вікна бібліотеки, які виходять на земельну ділянку, яку орендує підприємець, розташовані у дитячому відділі. Бібліотекарка Єлизавета Руденко говорить, що у випадку забудови впритул до вікон доведеться вмикати додаткове освітлення.
"Дітям буде незручно навіть тут малювати, бо у нас тут і розфарбовки. Це прийдеться додаткові лампи купувати. Я не знаю, що це буде. це буде жах", - говорить вона.
Завідувачка бібліотеки Олена Новак говорить, що вони - проти будівництва.
На місце будівництва викликали поліцію та представників міськради. Земельна ділянка знаходиться у користуванні підприємця, пояснив начальник міського управління державного архітектурно-будівельного контролю Микола Зігуненко.
"Комунікації, які проходять тут, не дають йому такого права капітально щось тут будувати.Сьогодні держава так регулює стосунки забудовника і влади, що вони без мене завантажують всі свої документи в "Дію" й отримують дозвіл. Він мені просто його показує. І він у нього світиться в електронному кабінеті В нього є бумажка 2011 року, яку хто йому коли видав, не я видавав і тому не можу якось коментувати", - сказав Зігуненко.
Він також додав, що управління звертатиметься до суду, а поки Владислав Корніцький отримав припис від управління державного архітектурно-будівельного контролю про припинення підготовчих робіт та, говорить, планує звертатись до суду щодо його скасування. Надалі - переносити газові труби. Договір оренди у підприємця діє до 7 липня 2025 року.