Про особливості проведення тестування у цьому році розповів під час пресконференції директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.
Цьогоріч основна сесія НМТ буде проходити з 14 травня до 25 червня, з 11 до 19 липня – додаткова. В додатковій сесії можуть взяти участь ті абітурієнти, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної. Для учасника тестування буде проходити одним днем і триватиме 240 хвилин: два блоки по два предмети по 2 години з перервою на 20 хвилин. Тобто на кожен предмет учасник матиме орієнтовно 60 хвилин.
Треба зазначити, залишати територію екзаменаційних центрів до закінчення тестування не дозволяється.
По завершенню виконання всіх завдань учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожен предмет. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання по кожному з предметів, переведені в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за даною шкалою з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 15% від загальної кількості тестових балів. Одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а і матиме розуміння, якими є його результати для вступу.
Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 2 липня, додаткової сесії – до 26 липня 2024 року.
НМТ буде проходити по чотирьох предметах. Три з них обов’язкові – українська мова, історія України та математика. Четвертий предмет обирали учасники самостійно - українська література, біологія, географія, хімія або фізика, одна з іноземних мов – англійська, німецька, французька, іспанська.
Понад третина учасників НМТ на Сумщині при виборі предмета додаткового блоку віддали перевагу іноземній мові – 2330 осіб, що цілком відповідає ситуації в інших регіонах. За словами Олександра Сидоренка, відмінністю Сумщини є високий відсоток тих, хто обрав біологію додатковим предметом - 28%, 2191 особа. Цьогоріч значно зросла кількість охочий тестувати фізику - 230 осіб, і це 3%. Для порівняння – минулого року було 1%. Серед інших предметів обрали: географію – 23%, 1759 осіб, українську літературу – 16%, 1250 осіб, хімію – менше ніж 1%, 50 осіб.
На Сумщині іспити будуть проходити в 30 Тимчасових екзаменаційних центрах. Створені вони на базі захисних споруд, які відповідно технічно обладнані для проведення тестування.
З міркувань безпеки інформацію про місце і дату проведення тестування кожен з учасників отримає в індивідуальному порядку в особистому кабінеті. Розголошувати цю інформацію переконливо не рекомендують.
Допуск до тимчасових екзаменаційних центрів розпочнеться за 30 хв і припиниться за 10 хв до початку тестування. При вході до ТЕЦ учасник повинен пред’явити паспорт, роздруковані Сертифікат та запрошення. Без документа, що посвідчує особу та тих, хто запізниться, на проходження тестування не допустять. В участі в додатковій сесії також буде відмовлено. Із собою учасник може взяти ручку, пляшку з питною водою без етикетки та перекус.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ)....
Про особливості цьогорічного НМТ розповіли під час прес конференції директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко та директор...
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ)....