Заступник міського голови Станіслав Поляков та керівниця управління освіти і науки Неля Вербицька під час брифінгу презентували Перспективний план трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Сумської МТГ на 2023 – 2027 рр.
Як зазначили під час брифінгу, реорганізація шкіл продиктована необхідністю оптимізації: недокомплектація шкіл учнями, що тягне за собою збільшення видатків на навчання 1 особи або ж, навпаки, надмірна завантаженість педагогів у деяких навчальних закладах, кадрове забезпечення, показники успішності, потенціал, обсяг коштів освітньої субвенції, матеріально-технічна база тощо – фактори, які враховуються при трансформації шкіл. Типи закладів для Сумської МТГ визначала Координаційна рада разом з робочою групою. Наразі триває громадське обговорення Плану оптимізації мережі закладів середньої освіти Сумської МТГ на 2023–2027 роки. До 19 квітня охочі можуть подавати свої скарги, пропозиції та зауваження у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, в електронній формі на електронну адресу [email protected], усній формі за телефоном (0542) 789-777.
На виконання Закону, усі заклади середньої освіти буде поділено на типи: початкова школа, спеціальна школа, гімназія, ліцей, науковий ліцей та ліцеї за напрямками: спортивний, мистецький, військовий тощо.
Початкова школа забезпечує здобуття початкової освіти протягом 4 років (1-4 класи). За закладом закріплюється територія обслуговування. Початкова школа може бути окремим юридичним суб’єктом або ж у складі гімназії.
Гімназія. Здобуття базової середньої освіти будуть забезпечувати гімназії. Навчання триватиме 5 років (5-9 класи). Гімназія реєструється як окрема юридична особа з можливістю мати у своєму складі окремий підрозділ «Початкова школа». Тобто, в такому закладі діти зможуть навчатися з 1 по 9 клас. Також гімназія може бути підрозділом ліцею. За гімназією закріплюється територія обслуговування.
Ліцеї забезпечують здобуття профільної середньої освіти протягом трьох років (10-12 класи). Закріплення території обслуговування такі заклади не матимуть, тобто здобувачі освіти та батьки дітей зможуть обрати будь-який ліцей в місті за певним напрямком. Ліцеї будуть існувати як окремі юридичні суб’єкти та, як виключення, можуть мати у своєму складі структурний підрозділ «Гімназію». За таких умов, навчання в такому закладі може проходити з 1 по 12 клас. Аби потрапити на навчання до ліцею, потрібно буде здавати вступний іспит.
Як розповіла Неля Вербицька, згідно перспективного плану, територію громади було поділено на райони і в кожному передбачається обов’язкова наявність різних типів шкіл.
Так, в районі вулиці Герасима Кондратьєва передбачено ліцей №1 з початковою школою, ліцей №2 без початкової школи, гімназії №3 та №4.
В районі вулиці Металургів, згідно перспективного плану, будуть дві початкові школи - №14 та 32, ліцей №10 з поступовим, до 2027 року, виведенням початкової школи та три гімназії - №18, 19, 20. Також ж у цьому мікрорайоні буде продовжувати роботу спеціальна початкова школа № 31.
Мікрорайон проспекту Перемоги буде з ліцеєм №7 з початковою школою та гімназією №22.
Хіммістечко буде обслуговувати початкова школа №11, гімназії №21 та №26, ліцей №27.
В мікрорайоні Проспекту Свободи працюватимуть: спеціальна школа, ліцей №6, ліцей №9 з початковою школою, гімназія №24 з початковою школою.
Роменський мікрорайон буде з ліцеєм №25 із початковою школою та функціонуванням вечірніх класів.
Школу №5 та НВК №16 буде реорганізовано в гімназії з початковою ланкою.
В 9-12 мікрорайонах залишається початкова школа № 30 “Унікум”, мистецький ліцей №29 з початковою школою, та, враховуючи щільність населення, два ліцеї з початковою школою №17 та №23.
В центрі міста працюватимуть початкова школа №28, ліцей №12 з початковою школою, ліцей без початкової ланки №15 та гімназія №13.
Для школярів в районі вулиці Троїцької продовжить функціонування початкова школа №30 “Унікум”, класичну гімназію та школу №8 об’єднають в науковий ліцей.
Також, згідно перспективного плану, передбачається злиття шкіл 13 та 15. Вже оголошено об’єднання школи № 10 та гімназії №1, що викликало великий резонанс серед батьків та педагогічних колективів закладів.
Міська влада розуміє, що дана реформа буде болісною для сумчан, але вона обов’язкова до виконання. На наступний навчальний рік деякі школи ще зможуть набирати першачків, в 2024 році передбачаються більш жорсткі кроки. У Сумах в поточному році 5 навчальних закладів вже готові до трансформації, вони отримають статус гімназії.
Реформа буде відбуватися поступово і завершитися в 2027 році. Після цього, згідно закону, для закладів, які не пройдуть реорганізацію, фінансування буде припинено. В деяких регіонах України реформування закладів середньої освіти вже завершилось.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У зв'язку з безпековою ситуацією на Сумщині обласною та міською владою було прийняте рішення розпочати навчальний рік дистанційно, з організацією...
Новий навчальний рік розпочався сьогодні, 2 вересня і закінчиться 30 червня 2025. Безпекові умови не дають можливості навчатися в очному...
У липні стартує вступна кампанія 2024 року. На сьогодні все ще триває національний мультитест. Бали, отримані абітурієнтами на НМТ, допоможуть...
Про нововведення в шкільній освіті, які стосуються шкіл з малою кількістю учнів та що буде із закладами, які підпадають під...
У першому читанні ухвалено законопроєкт №8155 "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи фінансування вищої освіти"....