Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадав прості та ефективні правила інформаційної гігієни.
Про це повідомляється у Телеграмі.
Перевірте інформаційний ресурс, що поширює інформацію. Намагайтесь користуватися лише перевіреними та офіційними джерелами.
2.Зверніть увагу, чи відображає заголовок суть повідомлення. Доведено, що більшість фейкових новин мають маніпулятивний заголовок, який не відповідає змісту повідомлення.
CAPS LOCK, знаки клику!!!, «100% інфа», «терміновий репост» - ознаки фейковості. Тому надавайте перевагу нейтральним повідомленням без емоційного забарвлення.
Якщо йдеться про анонімних інформаторів або взагалі відсутнє посилання на джерело, то такій інформації не слід довіряти. Завжди ставте собі запитання: “Хто поширив цю інформацію?”
Використання в тексті оцінних суджень, накшталт, “нахабно вирішувати”, “щиро запевнити”, “підозріло” - також є ознакою маніпуляції.
У Facebook з анонімних каналів ворог поширює рекламу з наміром зневірити українців у перемозі....
Центр протидії дезінформації аналізує: як армія росії нібито вкотре «знищила» всю українську військову техніку...
Україна як держава, її керівництво, а також суспільно-політичні процеси вже не перший рік у полі прицільної уваги російських агентів брехні...
За 17 днів війни орда намагається сколихнути народ України закидами про те що, влада країни "здалася". В більшості випадків, це...