Україна посіла п’яте місце на Параолімпійських іграх за кількістю медалей

У столиці Франції завершились XVII Паралімпійські ігри.

Змагання, які тривали з 28 серпня по 8 вересня, зібрали 4463 спортсмени, які представляли 170 команд (включаючи команду біженців) та розіграли 549 комплектів нагород у 22 видах спорту.

Збірна України у складі 140 атлетів виступала у 17 видах спорту та завоювала у підсумку 82 нагороди:

22 золоті;

28 срібних;

32 бронзові.

Практично кожну другу нагороду України принесли плавці – 40.

Майже половина українських спортсменів - 65, які брали участь у змаганнях, стали чемпіонами або призерами Ігор, а 20 паралімпійців стали мультимедалістами паризької Паралімпіади.

У загальнокомандному заліку Україна зайняла сьоме місце – попереду української збірної фінішували спортсмени з Китаю, Великої Британії, США, Нідерландів, Бразилії та Італії, українці обійшли у Топ-10 господарів змагань Францію, Австралію та Японію.

За кількістю здобутих нагород Україна стала п’ятою, пропустивши вперед тільки Китай, Велику Британію, США та Бразилію. Усього медалістами стали представники 85 команд.