Кіпр анулював 222 "золотих паспорти"

Уряд Кіпру позбавив громадянства 222 заможних інвесторів та членів їхніх родин, що є частиною зусиль, спрямованих на відновлення репутації, заплямованої програмою "інвестиції в обмін на паспорти", яка, як з'ясувалося під час розслідування, незаконно надавала громадянство в сотнях випадків.

Заступник прессекретаря уряду Кіпру Ніові Парісіну заявив, що ця цифра включає 63 інвестори і 159 їхніх родичів, включаючи подружжя, дітей і батьків. Про це пише "Європейська правда з посиланням на AP.

За 13 років свого існування колись прибуткова, а нині недіюча програма неодноразово порушувала власні правила і надавала кіпрські паспорти інвесторам, які не відповідали критеріям для отримання громадянства. Деякі з них вчинили кримінальні та інші правопорушення, ставши громадянами цієї середземноморської острівної держави.

Потік звинувачень у корупції розпочався після телевізійного репортажу у 2020 році, який нібито показав, як спікер парламенту та впливовий законодавець стверджували, що вони можуть обійти правила і надати громадянство фіктивному китайському інвестору, нібито засудженому за шахрайство в його країні.

Уряд Кіпру рішуче заперечує будь-яку корупцію, але визнає "помилки, лазівки і недогляди" в тому, як реалізовувалася програма. Збентеження, викликане тим, що інформація про програму поширилася серед інших членів Європейського Союзу, змусило уряд відмовитися від неї.

Паспортна програма принесла країні понад 9 мільярдів євро, коли вона оговтувалася від фінансової кризи 2013 року, яка поставила її на межу банкрутства і призвела до закриття другого за величиною банку.

Програма виявилася особливо привабливою для іноземних інвесторів, оскільки отримання паспорта ЄС відкривало їм доступ до всього блоку. Сотні паспортів були видані заможним росіянам.

Незалежна комісія, яка розслідувала програму, виявила, що вона працювала "з пробілами і упущеннями, без правової бази і майже без нормативної бази".

Комісія, що складалася з чотирьох членів, заявила, що більше половини з 6 779 виданих паспортів могли бути видані неправомірно утриманцям інвесторів або топ-менеджерам компаній, оскільки не існувало законів, які б дозволяли такі випадки. Третина решти паспортів була видана інвесторам, які не відповідали всім необхідним критеріям.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

view counter

По тематике

Уряд готовий вести діалог з інвесторами задля плідної співпраці
29.06.2024 18:36

Уряд готовий вести діалог з інвесторами задля плідної співпраці

Українська влада активно працює над залученням іноземних інвестицій та поглибленням співробітництва з компаніями з-за кордону....

Іспанські компанії готові співпрацювати з українським бізнесом
28.06.2024 18:30

Іспанські компанії готові співпрацювати з українським бізнесом

Сьогодні на Українсько-іспанський бізнес-форум приїхали представники понад 20 іспанських компаній....

В Україні представили нову платформу для інвесторів
13.06.2024 09:55

В Україні представили нову платформу для інвесторів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) представила оновлену платформу для інвесторів “Внесок”....

Україна отримає 560 млн від Європейського інвестиційного банку
24.04.2024 18:19

Україна отримає 560 млн від Європейського інвестиційного банку

Цьогоріч Україна отримає 560 млн євро для проєктів в енергетиці, транспортній інфраструктурі, відновленні житла, а також на проєкти, які підтримають...

Світові інвестори цікавляться переважно українською енергетикою та АПК
19.01.2024 15:56

Світові інвестори цікавляться переважно українською енергетикою та АПК

Інвестиційні інтереси світової ділової спільноти фокусуються в Україні переважно на сферах енергетики та агропромисловості....

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.