Подготовка учителей истории в Сумском педагогическом осуществлялась с 30 годов ХХ века, но дважды переносилась в Харьковский педагогический, и только в 1981 году исторический факультет был восстановлен в структуре Сумского пединститута. На празднование приехали выпускники всех 25 лет. Концертную программу подготовили сегодняшние студенты исторического факультета.
19 мая юбилейный день рождения отметил первый ректор Сумского государственного университета, Почетный ректор СумГУ, Заслуженный работник образования Украины, Заслуженный профессор...
В феврале-марте 2020 года Центром анализа и социологических исследований Международного республиканского института проведено Всеукраинский муниципальный опрос....
10 января исполняется 110 лет со дня рождения Василия Ипполитовича Полякова, Заслуженного тренера Украины и СССР, который стоял у истоков...
Роменская специализированная школа № 2 им. А.Ф. Иоффе отметила 220 лет со дня создания....
Городской голова Николай Нога оригинально пригласил всех желающих на празднование 200-летия со дня рождения нашего земляка, выдающегося украинского писателя Пантелеймона...
Гость
Слава істфаку!
Микола
Нажаль, насьогодні ситуація на факультеті не спритлива для подальшого розвитку. Сумський істфак єдиний в Україні, де немає жодного доктора історичних наук.
Через рік йому належить пройти чергову акредитацію. Якщо ситуація не зміниться, то факультет втратить магістратуру, а,можливо, і статус факультету, бо насьогодні на ньому навчається набагато менше 300 студентів. А за новим законом про вищу освіту, якщо він буде принятий, потрібно не менше 300.
У цьому році набір на факультет був найгірший серед факультетів в університеті, коли як у минулі роки за кількістю втупників факультет поступався лише ін'язу.
Здається, що це сталося тому, що факультет очолила людина, яка за своїм професійним рівнем і якостями не здатна розвивати ті досягнення, які були здобуті факультетом за часів колишнього декана.
І всеж свято відбулося! Зі святом, істфак!!!
Гость
А среди выпускников истфака есть известные ученые-историки? Или, как огласил в интервью по видикону Щербань П.Н., только менты и сбушники? Кого готовит истфак?
Гость
А ізвесниє - це які і на якому рівні? На загальноукраїнському чи світовому рівні, звичайно, не має. А ось книги про Другу світову випускника 1987 року Олександра Маслова перекладають у США, Румунії й Італії, не гоаворячи вже про Росію. Він мабуть і є самий ізвєсний із сумських істфаківців. Істфак дав багато сильних краєзнавців, які ізвєсні на нашому провінційному рівні. Ну і якусь там кількість з людей корочками - докторів і кандидатів. Але в цілому, погоджуюсь, небагато за 30 років.свого напівмертвого існування.
Микола
За часів Корогода і Кайди (до 1987 р.) факультет був на високому рівні. З тих часів і вийшли такі як Маслов, серьйозно почав розвиватися краєзнавчий рух.
За 16 років деканства Щербаня П.М.(з1987 по 2003) факультет майже розвалився, бо Щербань воював з усіма і вижив з факультету всіх фахівців-істориків. Тому після закінчення випускники переучувалися і йшли у менти та СБУ. При Михайличенку (з 2003 р.)факультет знову став на ноги. Той натиснув на науку і зараз уже більша половина викладачів захистили дисертації.
Зараз новий декан Гончаренко разом зі Щербанем знов почав війну, спрямовану на виживання з факультету того ж Михайличенка і його прибічників, хоча сам Гончаренко як фахівець має посередній рівень, а як людина - страждає манією вєлічія, елементароною невихованістю, якщо не сказати нахабством. Крім того, в університеті він давно відомий, як такий, що бере хабарі, а Кудренко на це не звертає уваги, бо той його хрещеник.
Так що перспективи у факультета не передбачені.