За традицією спільна молитва відбулась біля пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років.
«Цього року ми втретє вшановуємо пам'ять жертв голодоморів в умовах повномасштабної війни рф проти України. На жаль, як і тоді, так і тепер, злочинний режим продовжує вбивати українців. Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів, – зазначив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх. – Сьогодні ми втрачаємо життя мирних жителів через обстріли, які чинить ворог. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані».
Лише за офіційними даними від голоду в Україні за ті роки померло понад 10,5 мільйонів людей. Не пережили голод близько 20% жителів Сумщини. Вимирали села, пустілили міста.
Сталін у XX столітті та Путін у XXI вдалися до геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.
“Тоталітарна машина безсила була тоді і не дієва зараз. Українців не зламати”, – сказав Володимир Артюх.
О 16 годині відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання та розпочнеться акція «Запали свічку». Її можна запалити на своєму вікні, повідомили в ОВА.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Цьогоріч виповнюється 90 років, відколи трапилася одна з найтрагічніших сторінок української історії....
Щороку четвертої суботи листопада ми згадуємо жертв Голодоморів. 90 років тому – в 1932-1933 роках Україна пережила страшну трагедію у...
Щороку в Україні у четверту суботу листопада на вшанування тих, хто помер з голоду, запалюють свічки....
Декларацію до трагічного 90-річчя Голодомору 1932–1933 років, ініційовану Україною в ООН, підписали 55 країн. Також її підтримала делегація Європейського союзу....
Італійський Сенат у середу проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу....