«Людина є людина» — п’єса німецького драматурга Бертольта Брехта, написана у 1924 році, майже через 100 років (2023) вперше перекладена Марією Сушко-Безденежних українською мовою.
У творі зображено процес перетворення обивателя на слухняне знаряддя насильства, елемент воєнної машини.
Обравши жанр комедії, автор ніби просто висміює проблему розчинення особистості у загальній масі суспільства, але, водночас, неможливо не виявити глибини піднятих питань. Чи усвідомлює людина власну індивідуальність і на скільки цінує її? Чи завжди люди розуміють причинно-наслідковий ланцюжок своїх дій? Де проходить межа, за якою власне Я може зникнути як таке? На скільки важлива самосвідомість та критичне мислення у світі, де людина може бути змінена і перетворена залежно від обставин?
Отже, дія твору відбувається у Британській Індії. Головний герой – Гелі Гей, портовий вантажник у Кількоа, через свою нездатність відмовляти, потрапляє у круговерть подій та маніпулювання, переживає цілу низку трансформацій, як фізичних, так і психологічних, що врешті призводить до переформування його особистості як такої. Вантажник Гелі Гей у прямому сенсі стає іншою людиною – солдатом Джераєю Джипом.
Увага! Вікове обмеження 18+.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Агенція промоції "Суми" запрошує до міської галереї на презентацію виставки Лариси Кириченко «Народна вишивка та традиційний одяг»....
Агенція промоції “Суми” запрошує до міської галереї на презентацію виставки «Фотохудожник 2024»....
Ліга сучасних жінок підготувала те, що підніме святковий вайб на максимум....
У ТЦ «Мануфактура» (2-й поверх) проведуть ярмарок «Різдвяний крафт»....
22 грудня у Сумах обіцяють яскравий і драйвовий фестиваль, де організатори поєднають музику, творчість і добрі справи....