Економити сили вже не було сенсу, тож до стартових складів тренери збірних делегували своїх найсильніших спортсменів.
Естафета проходила за досить складних погодних умов, які вболівальники запам’ятали на цьому стадіоні ще під час проведення чемпіонату світу та Олімпіади в Пхьончхані. Тому стрільба певною мірою носила лотерейний характер і могла надавати досить несподівані шанси. Однак вже на старті гонки стало очевидно, що українській команді буде, м’яко кажучи, не просто, пише biathlon.com.ua.
Стартером нашої четвірки стала Валерія Шейгас, котрій вдалось досить акуратно для таких погодних умов пройти вогневі рубежі – лише з трьома запасними патронами. На завершальне коло першого етапу українка пішла у щільній боротьбі за п’яте місце, однак не витримала темпу конкуренток і передала естафету восьмою.
А ось далі прийшла і наша черга бігати кола штрафу. Слід сказати, що через складну погоду усі команди заходили щонайменше на два штрафні кола, однак українці за два етапи нашої Поліни Пуцко та Дмитра Крюкова перевершили «план» - п’ять незакритих мішеней на двох стійках навіть після усіх додаткових патронів.
Відтак перед останнім етапом наша команда опинилась на 12-й позиції з відставанням у більш ніж вісім хвилин, і єдиним завданням тепер стало – пройти усю дистанцію естафети (в юнацьких гонках команда знімається після відставання на два кола). З останньою метою наш фінішер Олександр Біланенко з Сум впорався, і навіть підняв команду на 11-те місце. А після фінішу було дискваліфіковано збірні Швейцарії та Словаччини, що перемістило українську збірну на дев’яту позицію, яка й стала крапкою у виступах наших біатлоністів на цих Іграх.
Чемпіонами ж стали юні біатлоністи з Італії, які захопили лідерство після першого етапу – і так й не віддавали його до самого фінішу. На двох етапах дівчат конкуренцію аппенінцям створювали чеські спортсменки, але у хлопців італійський склад виявився набагато потужнішим за юнаків з Чехії, і Ханнес Бахер на пару з Мікелем Девалем довели до переможного завершення справу, розпочату Найєлі Маріотті Каван’є та Карлоттою Гаутеро.
А ось чехам не судилось стати навіть срібними. І причина тому – фантастичні брати Гі у складі французької команди. Після двох етапів дівчат збірна Франції йшла п’ятою з відставанням від тих самих чехів у понад три хвилини! Однак на третьому етапі Флавіо Гі скоротив цю дистанцію вдвічі, а на завершальному відрізку його брат Антонен вже після першого свого рубежу обійшов чеха! За таких умов фінішеру збірної Чехії Лукасу Кулханеку вже не було на що сподіватись – йому протистояв, напевно, головний герой цих Ігор загалом. Срібло – у Франції.
До того ж, сам Кулханек відстрілявся дуже погано, з трьома колами штрафу, і ледь не втратив навіть бронзу. Ще б одина хиба – і цілком могла б виникнути боротьба на фініші за третє місце зі збірною Норвегії. Однак для чехів все завершилось більш-менш вдало – медаллю в останній біатлонний день Юнацької Олімпіади.
Змішана естафета
1. Італія (3+11) 1:15:12,4
2. Франція (2+13) +1:13,0
3. Чехія (5+16) +3:11,0
4. Норвегія (5+13) +3:37,9
5. Німеччина (3+14) +4:58,0
6. Канада (4+19) +6:43,1
…
9. Україна (5+15) +8:11,8
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
27 грудня в Яворові на Львівщині пройшли гонки переслідування в рамках дорослого чемпіонату України з біатлону....
26 грудня чемпіонат України з біатлону продовжився змішаною естафетою....
25 грудня в Сянках Львівської області стартував чемпіонат України з біатлону....
Останній день третього етапу Кубка IBU в австрійському Обертілліасі розпочався змішаною естафетою. Під сьомим номером на старт вийшла й українська...
У суботу у французькому Ансі пройшли гонки переслідування в рамках третього етапу Кубку світу з біатлону....