У документі зазначається, що агресія російської федерації проти України здійснюється як із застосуванням збройних сил держави-агресора, так і з застосуванням засобів пропаганди, маніпуляції та сіяння розбрату в українському суспільстві.
«Московська церква посідає чільне місце серед інструментів агресії: як через безпосередню колаборацію – злочинну співпрацю священнослужителів з окупантами – так і через поширення наративів ворога, сіяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних», – йдеться у зверненні. – Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській Лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб. Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом – це не поодинокі випадки, а системне явище».
Виходячи з цього, депутати міської ради просять Конституційний Суд України негайно ухвалити рішення щодо конституційності Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII».
До Парламенту звертаються з проханням ухвалити закон, яким російська православна церква, її підрозділи та залежні організації будуть заборонені в Україні.
Від Кабінету Міністрів України, посадових осіб виконавчої влади всіх рівнів чекають забезпечення неухильного виконання українського законодавства щодо заборони російської церкви, її підрозділів та залежних організацій в Україні, а також сприяння волевиявленню українських православних щодо об’єднання в автокефальній помісній Православній Церкві України, повідомляє Сумська міська рада.