Про це повідомила народна депутатка, секретарка освітнього комітету Наталія Піпа.
У коментарі "УП. Життя" парламентарка пояснила, що наразі чинним законодавством не передбачено обов’язку держави виготовляти відзнаки для випускників шкіл, однак досі на це витрачають мільйони з державного бюджету.
Наразі нагородження здобувачів освіти – повноваження шкіл. Водночас золоті та срібні медалі продовжували виготовляти за державний бюджет на підставі наказу Міністерства освіти і науки України, який врегульовує цю процедуру.
Вона зауважила, наявність медалей у випускників шкіл не дає їм переваги для вступу до закладів вищої освіти, а залишається лише моральним заохоченням учнів та батьків.
Народні депутати переконані, що процедура подання на медалі та збір інформації створюють додаткову бюрократичну тяганину в закладах загальної середньої освіти.
За останні п’ять років держава виготовила понад 66 тисяч золотих та срібних медалей, говорить Наталія Піпа.
Дані освітнього омбудсмена свідчать, що в 2023 році держава витратила 1,8 мільйона гривень для закупівлі понад 21 тисячі медалей, а в 2022 – 1,77 мільйона.
За даними представників МОН та служби освітнього омбудсмена, які були присутні на засіданні комітету, у 2024 році медалей виготовили вдвічі більше, ніж у 2020-му.
При цьому рівень знань, а також результати іспитів українських школярів за цей час погіршилися через повномасштабну війну та пандемію COVID-19.
"Ми робимо висновок, що кількість медалей не відображає якість освіти", – пояснює народна обраниця.
За словами Наталії Піпи, в державний бюджет на наступний рік початково також закладали видатки для відзнак випускників шкіл – 4,6 мільйонів на золоті медалі та понад 1 мільйон на срібні.
"Ми бачимо статистику: кількість медалей зростає, а якість знань через обставини, в яких змушені навчатися наші діти – падає", – зауважує Наталія Піпа.
За словами депутатки, Міністерство освіти і науки працюватиме над тим, щоб скасувати нормативні документи, за якими держава забезпечує медалями школи.
Очікується, що реалізація цієї рекомендації та скасування видатків на медалі відбудеться в 2024 році.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Кошти спрямують на ремонт кабінетів, закупівлю необхідного для навчання дітей обладнання, техніки та меблів у закладах Сум, Ромен, Охтирки, Конотопа...
На засіданні комісії з ТЕБ та НС Тростянецької міської ради розглянули питання про організацію навчального процесу в закладах освіти....
Сумська міська громада працює над проєктом «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами»....
Колективи Центру професійного розвитку педагогічних працівників і п’яти закладів освіти Сумської МТГ представили свої матеріали на XVI Міжнародній виставці «Інноватика...
Для поліпшення умов навчання в зимовий період 2024 – 2025 років 11 шкіл Сумської МТГ отримають кошти від Дитячого фонду...