
Учасники засідання розглянули можливість введення обовʼязкових освітніх курсів із міжнародного гуманітарного права у загальноосвітніх школах і для держслужбовців.
Зокрема, планується включити у навчальну програму курси, які охоплюватимуть поняття захисту прав людини у ситуаціях збройних конфліктів, і включити теми міжнародного гуманітарного права у програми звичних шкільних дисциплін, таких як захист України, правознавство, історія.
Освітній матеріал планують поширювати у вигляді посібників, онлайн-курсів і за допомогою проведення спеціалізованих тренінгів.
Важливим також є використання системи мотивації для вивчення цієї теми. Зараз вже проводяться конкурси із заохочувальними призами для учнів.
Також обговорили етапи впровадження курсів із вивчення МГП для державних службовців. Віцепрем’єрка Ірина Верещук висловила пропозицію зробити профільне навчання з МГП обов’язковим для держслужбовців та обговорила з членами Комісії засоби для подальшого запуску відповідної навчальної програми.
Комісія планує продовжити впровадження МГП у систему освіти та залучити для цього Національне агентство державної служби, Червоний Хрест, інші гуманітарні та правозахисні організації, а також експертів із міжнародного гуманітарного права, повідомляють в Мінреінтеграції.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Адміністрація Дональда Трампа посилила тиск на освітній сектор, через що сотні іноземних студентів втратили право перебування у США. За даними...
На II Чемпіонаті світу з науки, освіти, мистецтва та технологій, що відбувся в м. Рим (Італія) 15-25 березня,...
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ)....
1 березня у Києві пройшла Національна українська олімпіада з ментальної арифметики....
На Сумщині діє експериментальний проєкт з організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, які традиційно вважалися «чоловічими»....