Під час проведення заходу, Омбудсман Дмитро Лубінець розповів, що росія викрадає цивільних ще з 2014 року. Ситуація значно загострилася після повномасштабного вторгнення. Цивільні піддаються різним формам насилля. Серед головних цифр:
- наразі вдома лише 147 цивільних;
- Україна верифікувала близько 1700 осіб, яких незаконно затримала країна-агресор (це люди верифіковані МКЧХ та іншим способом);
- майже 37 тисяч людей вважаються зниклими безвісти: це діти, цивільні та військові. Ці цифри можуть бути значно більшими.
Наразі робиться все можливе, щоб зрушити питання повернення цивільних із точки нуль. Зокрема, це у фокусі роботи Офісу Омбудсмана. Окрім цього, за ініціативи інституції Україна створила Міжнародну платформу за звільнення незаконно затриманих рф цивільних осіб.
В Офісі Омбудсмана наголошують на важливості надання доступу МКЧХ до місць утримання цивільних. Створюються робочі групи країн, які будуть тиснути на рф, проводяться перемовини та пошук держави-покровительки.
Інстітуція намагається знайти країну-платформу для публічного відкриття комунікації по цивільних.
Проводиться робота, аби відкрити гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення. Зокрема, таку комунікацію проводять з Туреччиною.
Дмитро Лубінець під час виступу в рамках заходу наголосив, що немає відповідальності для рф за нехтування нормами Міжнародного гуманітарного права. Тому Україна порушує питання, щоб відкрити процес кримінального переслідування вищого керівництва рф за викрадення цивільних.
Сумщина – серед найкращих областей щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав...