
Генеральний менеджер центру аналізу цифрових загроз компанії Клінт Воттс закликав клієнтів готуватися до нових російських кібератак взимку.
«По-перше, очікується продовження кібернаступу Росії на критично важливу інфраструктуру України. Ми також маємо бути готовими до того, що нещодавнє виконання російською військовою розвідкою атаки в стилі програми-вимагача, відомої як „Престиж“, у Польщі може бути провісником подальшого поширення кібератак Росії за межі України», — сказано у повідомленні, пише dev.ua.
У блозі сказано, що рф прагнутиме використовувати тріщини в народній підтримці України, щоб підірвати коаліції, необхідні для стійкості України, сподіваючись послабити гуманітарну та військову допомогу.
Також у блозі йдеться про те, що російські хакерські угруповання, пов’язані з російською розвідкою, атакували українську енергетичну інфраструктуру ще з 2014 року.
«Після анексії Криму росією у 2014 році IRIDIUM (хакерське угруповання, ред.) розпочало серію зимових операцій проти українських постачальників електроенергії, відключивши електроенергію для сотень тисяч громадян у 2015 та 2016 роках», — сказано в повідомленні.
У блозі Уоттса йдеться, що досі російські зусилля щодо посилення народного інакомислення — наприклад, щодо високих цін на енергоносії та інфляції в Європі — мали обмежений ефект, але вони «передбачають те, що може стати тактикою розширення майбутньої зими».
За словами Уоттса, російські оперативники намагаються просувати певні наративи в Інтернеті через державні ЗМІ та облікові записи в соціальних мережах, включаючи зусилля щодо підриву виборних посадових осіб та демократичних інститутів.
Сайт і застосунок УЗ вдалося відновити за 89 годин нонстоп роботи після безпрецедентної атаки на ключові операційні системи залізниці....
Минулого року у Чехії зафіксовано рекордну кількість кібернетичних нападів. Національне управління з кібернетичної та інформаційної безпеки (NÚKIB) зареєструвало 268 інцидентів,...
Україна, яка опинилася в епіцентрі кібервійни, демонструє стрімке зростання ринку кібербезпеки. У 2024 році його обсяг становить $138 млн, а...
19 грудня відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час....
Уряди, безпекові та військові організації інших країн навчатимуться протидіяти кібератакам на українському досвіді....