Зариблення здійснювалося за рахунок державного та місцевих бюджетів, благодійних внесків, компенсаційних коштів, а також громадських організацій і підприємств, повідомляють в Держрибагенстві.
Значним досягненням стало зариблення водойм Карпатського регіону, де завдяки державному фінансуванню випущено понад 283 тисячі екземплярів лососевих риб. Уперше за часів незалежності України до водойм Закарпаття вселено 8783 мальки червонокнижного харіуса європейського. До басейну Тиси у Чернівецькій та Закарпатській областях випустили понад 21 тисячу екземплярів лосося дунайського.
Місцеві бюджети також долучилися до процесу: за рахунок коштів, отриманих через аукціони на промисловий вилов риби, у водойми випущено 485 тисяч екземплярів риби, що в 17 разів перевищує показники 2023 року. Зокрема, на Черкащині, Полтавщині та Кіровоградщині поповнено запаси коропа і товстолоба.
Додатково підприємства в Режимі спеціальних товарних рибних господарств випустили 9,9 мільйона екземплярів риб, більшість із яких у водойми Одеської області.
Завдяки громадським організаціям, благодійним внескам і компенсаційним коштам у водойми України випустили ще 187 тисяч риб, що удвічі більше, ніж у 2023 році.
У 2025 році заплановано розширення механізмів фінансування зариблення, зокрема за рахунок коштів від аукціонів на промисловий вилов риби. Це сприятиме збільшенню рибопродуктивності водойм, розвитку аквакультури, рибальства і туризму, стимулюючи економічне зростання в регіонах.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!