Нововведення гармонізують українське законодавство із нормами Європейського Союзу, усуваючи прогалини, які дозволяли недоброчесним підприємцям уникати реєстрації лікарських засобів, маскуючи їх як дієтичні добавки. Це вводило споживачів в оману та створювало ризики для їхнього здоров’я. Пр це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України.
Законопроєкт впроваджує чіткі правила щодо введення дієтичних добавок в обіг, дозволяючи Міністерству охорони здоров'я затвердити перелік дозволених вітамінів, мінералів та інших речовин, а також їх максимально допустимі дози. Передбачено посилення відповідальності за порушення законодавчих вимог у виробництві та реалізації харчових доповнювачів. Також впроваджено процедуру подання повідомлень про введення в обіг добавок і створення публічного переліку таких повідомлень на вебсайті Держпродспоживслужби.
Серед важливих змін – обмеження строку реалізації добавок, що не відповідають новим вимогам. Вони можуть залишатися на ринку лише до кінця терміну придатності, але не довше трьох років з моменту набрання законом чинності. Уточнено також умови застосування штрафів до операторів ринку у разі порушення норм.
Харчові доповнювачі, які тепер офіційно називаються дієтичними добавками згідно з директивою ЄС, споживаються додатково до звичайного раціону. Їх пропонують у формі капсул, таблеток, пастилок, саше, ампул із рідинами або краплями. Нове регулювання сприятиме підвищенню довіри споживачів і забезпеченню їхнього здоров’я.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав, що підприємство-виробник дієтичних добавок порушило законодавство про захист від недобросовісної конкуренції....
В Україні хочуть посилити контроль за виробництвом та обігом біологічно активних добавок (БАДів)....