Нова обігова пам’ятна монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячується українським воїнам-зв’язківцям, які щодня забезпечують комунікацію та управління військами, долають надскладні виклики і загрози, щоб захистити Україну в кібер- та інформаційному просторах, повідомили в Національному банку України.
Про дизайн монети
Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
На реверсі монети по колу містяться написи "ВІЙСЬКА ЗВ’ЯЗКУ ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ ЗСУ" та гасло її військовослужбовців: "СИЛЬНІ ТРИМАТИ ЗВ’ЯЗОК!". У центрі композиції, немов щит, що захищає інформаційний простір, зображено емблему Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України, в її основі – восьмипроменева зірка в оточенні хрестоподібно розташованих орбіт та перехрещених блискавок. На задньому плані – схематично зображені лабіринти, які символізують передавання зашифрованих даних через заплутані захисні системи кіберпростору, де точиться невидима війна.
Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.
Про обіг та реалізацію монети
Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень.
Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.
Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України" буде сформована в спеціально оформлені ролики. Ролик міститиме 25 таких обігових пам’ятних монет. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України та елементи, які імітують лабіринти зашифрованих даних. Тираж роликів – 20 тисяч штук.
Довідково
Обігову пам’ятну монету "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України" Національний банк України вводить у готівковий обіг 08 серпня 2024 року.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція). Гурт монети – рифлений.
Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута; художник – Володимир Дем’яненко.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
15 листопада 2024 року відбулася урочиста презентація нової пам’ятної монети «100 років із часу заснування "Українського Радіо"», присвяченої сторіччю Українського...
У жовтні 2024 року чистий продаж валюти Нацбанком становив рекордні в поточному році 3,428 млрд доларів, що на 6,7% більше...
Національний банк України 11 жовтня 2024 року, у День фахівців логістичного забезпечення ЗСУ, ввів у обіг нову обігову пам’ятну монету...
У День захисників і захисниць України Голова Національного банку України Андрій Пишний спільно з українським боксером, абсолютним чемпіоном світу в...
Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня 2024 року, в Музеї історії міста Києва відбулася презентація нових пам’ятних монет "Пльонтанізм" (Іван...