За час повномасштабної війни з рф, виробництво фруктів в Україні знизилося приблизно на 10%, але це не було критичним для забезпечення внутрішнього продовольчого ринку. У 2023 році фруктова група в Україні знову була серед продукції, де збільшення цін виявилося одним із найвідчутніших (+20%), але на це вплинуло збільшення собівартості виробництва та постачання, Про це повідомили аналітики проєкту East Fruit, пише AgroPolit.com..
Виробництво плодово-ягідної продукції в Україні у 2023 році становило 1996 тисяч тонн, не змінившись порівняно з попереднім роком. Аналітики зазначили, що у розрізі товарних груп спостерігалося незначне збільшення за насіннячковими, деяке зниження за кісточковими, тоді як для ягід та горіхів змін фактично не відбулося.
Основними тут зазвичай стали насіннєві культури, зібрані обсягом 1323 тис. т, серед яких виділялися яблуко (1173 тис. т) і груша (145 тис. т). Урожай кісточкових становив 445 тисяч т, у тому числі слива – 165 тисяч т, вишня – 162 тисячі т, черешня – 53 тисяч т, абрикос – 41 тисяч т. Ягід було виготовлено близько 121 тисячу тонн, включаючи 53 тисяч т суниці та суниці садової (полуниці), 34 тисяч тонн малини та ожини, 23 тис. т. смородини.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
У листопаді 2024 року середній показник Індексу продовольчих цін ФАО склав 127,5 пунктів, що на 0,5% більше, ніж у жовтні,...
В Україні цьогоріч майже вдвічі - до 15 тис. грн/т - зросли закупівельні ціни на гречку, що призведе до збільшення...
Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організаціії ООН (FAO), зростання світових цін на продовольчі товари у вересні було найшвидшим за...
Кабмін ввів ліцензування експорту деяких продуктів харчування до держав-членів Європейського Союзу....