
Український фонд стартапів (УФС) і Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) оголошує про початок Грантової програми підтримки українських технологічних компаній, йдеться на сайті УФС.
Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів. У рамках програми планується виділити загальну суму 2.5 мільйони доларів США на підтримку перспективних українських компаній на стадіях pre-seed та seed.
За останні роки Україна закріпилася на міжнародній арені як країна з колосальним інноваційним потенціалом. Навіть в умовах війни Україна посіла 55 місце в рейтингу Глобального інноваційного індексу в 2023 році, що на 3 позиції вище минулорічного результату.
У період стрімкого технологічного прогресу компанії, які працюють у сферах AR/VR, blockchain, медицині, енергетиці, фінтех, штучного інтелекту, електронного уряду, legaltech та біотехнологій, відіграють важливу роль в стимулюванні економічного зростання та посилення міжнародного іміджу України. Саме тому під час роботи над новою грантовою програмою з WNISEF, у Фонді вирішили спрямувати підтримку на обширний спектр індустрій. Ініціатива була розроблена з особливим акцентом на компанії на ранніх стадіях розвитку. Маючи досвід реалізації подібної програми УФС, запущеної в 2019 році, організатори переконані, що стратегічні інвестиції в проєкти на початкових етапах не лише підштовхнуть українців до створення нових інноваційних продуктів і послуг, але й забезпечать готові технологічні компанії можливістю ефективно конкурувати на міжнародних ринках.
Програма надасть можливість отримати грант до 25 000 доларів США для проєктів на стадії Pre-seed та до 50 000 доларів США — на стадії Seed. Свого часу схожою можливістю скористалися такі стартапи як Esper Bionics, Upswot, Finmap, Zeely, Mate Academy, Harmix, а сьогодні ці компанії відомі у всьому світі.
Орієнтовно планується профінансувати 74 команди, з яких:
на стадії pre-seed з загальною сумою до 25 000 доларів США – 48;
на стадії seed з загальною сумою до 50 000 доларів США – 26.
Термін реалізації програми: до 31 грудня 2025 року.
До участі в Грантовій програмі допускаються заявники, що сумарно відповідають наступним критеріям:
Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту.
Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують 500 000 доларів США в еквіваленті за весь період діяльності.
Сукупний дохід не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.
Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України.
До участі не допускаються:
Проєкти, які були профінансовані в рамках Грантових програм BRAVE1 та ініціативи “Seeds of Bravery” від Європейської інноваційної ради.
Заявники, які виготовляють/створюють обладнання, матеріали, продукцію, товари та/або інші вироби військового призначення.
Повний перелік вимог та процедура подачі заявок доступні за посиланням.
Подача заявок здійснюється на постійній основі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
75 тисяч євро грантових коштів отримала публічна бібліотека Конотопа для створення культурно-освітнього осередку «Простір можливостей»....
У 2024 році успішно реалізовано програму «Власна справа», яка є частиною Плану відновлення України, започаткованого влітку 2022 року. Ця ініціатива...
З метою стимулювання розвитку підприємництва на території Охтирської міської територіальної громади та в рамках Програми розвитку малого і середнього підприємництва...
Держава профінансувала 375 грантів для переробних підприємств на загальну суму 1,788 млрд грн. З них 181 підприємство отримало 900,9 млн...
Україна отримає 52 мільйони євро від Євросоюзу для реалізації чотирьох проєктів з розвитку транспортної інфраструктури в рамках програми «Механізм Сполучення...