Підготовка до приватизації вже ведеться. Її планують завершити до початку третього кварталу 2023 року. Про це заявив глава Фонду держмайна Рустем Умєров у коментарі Reuters, пише thepage.ua.
Виявлення всіх російських активів в Україні є тривалим і складним процесом, у якому беруть участь різні державні та правоохоронні установи.
Російський бізнес у деяких галузях був значним гравцем на ринку, деякі кажуть, що він мав величезну частку ринку, говорить представник ФДМУ. Але ніхто не оцінив точну вартість цих активів.
«Наша мета — це все взяти у державну власність, підготувати і продати. Ми хочемо, щоб ці підприємства працювали на державу Україну, на українських громадян», — розповів Умєров.
ФДМУ може отримати їх у розпорядження лише після того, як щодо арештованих і націоналізованих активів буде прийнято рішення суду.
«Зараз їх необхідно передати, щоб держава могла продати право власності новому власнику без судових розглядів та ускладнень», – пояснив чиновник.
Процес вилучення російських активів в Україні виявився повільним і складним, відзначає Reuters.
Президент Володимир Зеленський видав укази про запровадження санкцій проти сотень громадян Росії за ймовірні зв’язки з повномасштабним вторгненням. Серед них — російські олігархи, чиї активи є одними з найбільших в Україні,
Ці укази надають Україні право подавати позови про конфіскацію майна, яке належить росіянам під санкціями. Але процес вимагає схвалення різних державних органів і часто стикається з протидією з боку власників активів, які намагаються знайти юридичні лазівки, щоб зберегти майно.
Після того, як Фонд держмайна отримує конфісковані активи, він працює над вирішенням юридичних питань, відновленням діяльності та сплатою податків і заробітної плати.
Як приклад Умєров навів Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат, найбільший у світі виробник титану для аерокосмічної промисловості, конфіскований у російського бізнесмена в лютому.
За його словами, виробництво на підприємстві, де працює 284 людини, частково відновлено, і фонд сподівається продати його вже 2023 року.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
За минулий тиждень відбулося 13 онлайн-аукціонів з приватизації, торги проходили у системі «Прозорро.Продажі». Загальне зростання ціни — 1,8...
У п’ятницю команда Фонду державного майна України провела ще 3 приватизаційні аукціони на суму 2 392 100 грн...
За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру ще одному учаснику злочинного угрупування, яке діяло на чолі з...
11 успішних аукціонів на 150,3 мільйона гривень, плюс - 30,06 млн грн ПДВ. Такий результат у Фонду держмайна цього...
Завдяки розслідуванням ДБР протягом січня – липня 2024 в управління до Національного агентства з виявлення активів (АРМА) передано активи на...