Ефект інфляції на криптоінвестиції та альтернативні варіанти інвестування

Через COVID-19, зростання споживчого попиту та війну в Україні (поряд з іншими геополітичними конфліктами), рівень інфляції в розвинених країнах досяг історичних максимумів (у США в березні 2022 року річний рівень інфляції склав 8,5%).

 

Автор фото: Ayadi Ghaith Джерело: Unsplash 

Навіть ринок криптовалют, який усі вважають стійким до інфляції, виявився не таким уже й непохитним, як пророкували ентузіасти, що доводить травневий крах стейблкойна Terra (UST).

Фінансові радники переконані, що інфляція існуватиме, навіть попри намагання урядів приборкати її через посилення монетарної політики. Але як мінімізувати вплив інфляції на власний інвестиційний портфель? Розглянемо вплив інфляції на криптоінвестиції та найефективніші альтернативні варіанти інвестування, що допоможуть "перегнати" інфляцію в довгостроковій перспективі.

Обвал вартості криптовалют

Наразі капіталізація ринку криптовалют становить менше 1 трильйона дол. США, а на піку, у 2021 році, була 3 трильйона дол. США. Інфляція розкрутила вартість сировинних товарів, але швидко потопила вартість криптовалют. Наприклад, у червні вартість біткойна досягла 17 тис. дол. США, а ефіра, уперше з початку 2021 року, опустилася нижче 1 тис. дол. США за монету.

Через таке падіння криптоінвестори, особливо молоді трейдери, які покладали на крипту великі надії, втратили дуже багато грошей. Вони здебільшого опинилися в значних боргах, тому тепер вони залякані та страждають на психічні розлади. Ба більше, фінансові експерти запевняють, що через відтік значної кількості ліквідних активів із ринків криптовалют, цьогорічна криптозима затягнеться.

Не дивно, що ті трейдери, які втратили багато коштів, тепер перебувають у депресії, а деякі навіть роздумують над самогубством, що підтверджується різким зростанням дописів про самогубство в соціальних мережах. Терапевти, що спеціалізуються на роботі з пацієнтами, що страждають на психічні розлади через торгівлю криптовалютами, переконані, що такий спад на цьому ринку призведе до зростання серйозності симптомів залежності від криптовалют. Сподіваємося, що для полегшення життя під час рецесії керівництво криптобірж і надалі запроваджуватиме програми на зразок програм боротьби з ігровою залежністю, які пропонують онлайн-казино.

Чому BTC не застрахує від інфляції

Криптоентузіасти вважають BTC цифровим золотом, а інфляція слабо впливає на обмежений ресурс. По-перше, кількість монет BTC обмежена 21 млн штук, що задовольняє критерій обмеженості. Крім того, під час останнього зростання вартість BTC досягла рекордних 67 тис дол. США за монету, а рівень інфляції залишався низьким, що є ще одним доказом на користь страхування від інфляції.

Проте обвал вартості біткойна після рекордного рівня інфляції підриває цю теорію. Біткойн “посипався” одразу після того, як рівень інфляції показав свої зуби після запровадження безпрецедентних стимулів Федерального резерву у відповідь на пандемію COVID-19. Авжеж, не так посипався, як Terra, але втратив майже 80% вартості, що доводить, що монета не має імунітету на інфляцію.

Це мало жахливі наслідки, особливо для таких країн, як Сальвадор, які визнали BTC законним засобом розрахунку. Деякі економісти переконані, що саме через подібні визнання біткойн не може вважатися надійною страховкою. Ба більше, факт купівлі біткойна великими установами й наявності ф'ючерсних контрактів та біржових інвестиційних фондів із біткойн ще більше характеризують крипту, як один із традиційних фінансових активів.

Проте, люди ще сподіваються, що біткойн зможе стати цифровим золотом, як очікували інвестори, якщо здобуде ширшого визнання у світі, що допоможе перетворити BTC на реальніший засіб платежу та знизить рівень волатильності. Саме тому його вартість буде обернено залежною від інфляції. 

Ефективна диверсифікація портфеля

Через високий рівень волатильності біткойн не можна використовувати як страховку від інфляції, тому радимо диверсифікувати власний портфель популярними неліквідними активами. На відміну від ліквідних активів, які добре "відчувають" інфляцію, неліквідні активи мають вроджений імунітет до неї – цікавість до таких активів прямо пропорційна рівню інфляції. Тому, велика кількість неліквідних активів дозволить пом'якшити рівень впливу інфляції і "ведмежої" ринкової тенденції на ваш портфель.

Радимо розглянути такі неліквідні активи:

Сировинні товари

Сировина – це такі товари, як природний газ та дорогоцінні метали, якими можна торгувати на ринку ф'ючерсних контрактів. Люди торгували сировинними товарами ще з часів торгівлі шовком та прянощами. Сьогодні на ринку сировинних товарів можна купувати сировину безпосередньо за допомогою купівлі акцій сировинних компаній або біржових інвестиційних фондів (ETF).

Зниження вартості долара США за високого рівня інфляції провокує збільшення попиту на сировинні товари, тому ціни на сировину зростають, що підтверджують надприбутки інвесторів, які володіють акціями сировинних компаній. Саме тому сировина є страховкою від зниження вартості фіатних грошей.

Але варто зазначити, що сировинний ринок також доволі волатильний, оскільки ф'ючерси завжди приваблюють спекулянтів. Тому перед купівлею сировини варто пам'ятати про час і ризики. Аби нівелювати волатильність ринку сировини, краще інвестувати через біржові інвестиційні або пайові фонди.

З урахуванням поточного рівня інфляції, сировинні товари дадуть вам змогу зберегти купівельну спроможність у довгостроковій перспективі та диверсифікувати власний інвестиційний портфель.

Захищені від інфляції казначейські облігації (TIPS)

Як і сировина, захищені від інфляції цінні папери захистять ваші інвестиції в довгостроковій перспективі. Захищені від інфляції казначейські облігації (TIPS) – це урядові цінні папери, які дають вам змогу заробляти фіксований дохід. Вони схожі на казначейські облігації, але уряд змінює їхню номінальну вартість відповідно до індексу споживчих цін. Саме це й захищає інвесторів від інфляції, у той час як звичайні облігації мають фіксовану вартість.

Ба більше, розмір відсотків за TIPS розраховується з урахуванням їхньої поточної номінальної вартості, тому разом зі зростанням індексу споживчих цін їхня вартість зростає – себто ви отримаєте, щонайменше, початкову вартість TIPS.

TIPS можна купити безпосередньо в державній скарбниці або онлайн-брокера. Також можна купити біржові інвестиційні та пайові фонди з різноманітними наборами TIPS. 

Підсумок

Поточний рівень інфляції у світі призвів до зниження вартості основних активів, навіть біткойна, який вважають страховкою від інфляції. Через поточний ґвалт на ринку, люди здебільшого втрачають власні інвестиції та заощадження, тому молоді інвестори переважно захлинаються від депресії.

Але це не кінець світу, і не все так погано на "ведмежому" ринку. Оскільки експерти пророкують криптозиму, можна диверсифікувати власний інвестиційний портфель за допомогою сировинних товарів чи TIPS, аби компенсувати високий рівень інфляції.

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...
view counter
18
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
19
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
30
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.