В Сумах пройдет общественная конференция по тарифам ЖКХ

Организационный комитет городских общественных организаций созывает конференцию по поводу сумских тарифов на жилищно-коммунальные услуги.

Приглашаются все жители Сум. Конференция состоится 4 августа, в 18.30 в зале Заречной райгосадминистрации по адресу: ул. Харьковская, 35.

Вы сможете задать интересующие Вас вопросы, получить много новой полезной информации. По итогам конференции будет принята резолюция жителей города, которая будет доведена до органов местного самоуправления.

Гость

Огласите состав оргкомитета пожалуйста. Что за организации? Это в логике отработки темы ЖКХ в рамках предвыборной кампании Минаева в ВР? Smile))

Елена Адаменко

домовой комитет "Харьковская 5" точно, остальных сейчас выясню

Елена Адаменко

"Добробут", "Відкрите суспільство" та інші

Белый

 
adamenko написал:
Вы сможете задать интересующие Вас вопросы, получить много новой полезной информации.

Новость написана в духе вербовщиков МЛМ. Приходите, ля-ля-ля, получите много важной информации, которая пригодится вам в жизни, разовьте коммуникативные навыки, познакомитесь с интересными людьми и т.д. Big smile

Тут явно сути не хватает. Чё это за шняга. За "Сумыжулье" или против оного. Потому как не зная этого пункта все пришедшие будут тупо использованы в качестве массовки.

Белый

С одной стороны некоторые названия намекают, что скорее против:

 
adamenko написал:
"Відкрите суспільство"

А с другой - место проведения как-то смущает:

 
adamenko написал:
в зале Заречной райгосадминистрации 

Barmaley

 
Белый написал:
Потому как не зная этого пункта все пришедшие будут тупо использованы в качестве массовки.

Скорее да, чем нет.

 
adamenko написал:
По итогам конференции будет принята резолюция жителей города, которая будет доведена до органов местного самоуправления.

Тут уже варианты...

Если "одобрямс" - УЖКХ и "СумыЖульё" будут везде кричать о всенародной любви и поддержке, а по итогу - в шоколаде.

Если "против" - да кому она нужна та резолюция в мэрии?  :bigsmile:

Угадайте, какая будет резолюция, и будут ли в зале Заречной райгосадминистрации фанаты "СумыЖулья"  Wink

Елена Адаменко

Так как в организационный комитет конференции входят члены домкома "Харьковская 5", ставшие инициаторами признания незаконности жэковских тарифов (они писали заявления в прокуратуру, а та потом - в суд), то, думаю, главным вопросом конференции будет обсуждение законности-незаконности тарифов нового КП (1,49), проверить которые домком "Харьковская 5" уже попросил прокуратуру.

Согласна, что новость написана не очень качественно (меня попросили объявление повесить на сайте, чтобы сумчане узнали о мероприятии, но так как сайт - не столб, пришлось быстренько переделывать объяву в новость). Простите. По поводу места проведения, насколько я поняла, общественникам помогли  договориться о зале коммунисты (Рахманова, кажется).

Гость

Аренда актового зала в администрациях - доступна всем желающим. Т.е. любая общественная организация может обосновать социальную необходимость мероприятия и провести там собрание или конференцию. Я пользовался один раз. 

Белый

По итогам вчерашней конференции возникли разные вопросы. Впервые лицезрел Калининскую, появился вопрос к представителям БЮТ и другим знающим людям - она себя всегда так ведет, это её обычное, стандартное состояние?

Гость

 
Белый написал:
Впервые лицезрел Калининскую

Она всегда такая, с легким флёром е***тости на всю голову  :bigsmile:

Белый

Хотелось бы увидеть договор на обслуживание жилья, который разработали организаторами слушаний и узнать те моменты, которые в нем изменены или дополнены по сравнению с типовыми, учитывая, что "Сумыжилье" скоро разнесет свои договора и надо будет предоставить им возражения и дополнения.

Елена Адаменко

завтра отсканирую  размещу в блоге

Naded

Для тих, хто не зозумів, що відбувалось на зборах громади 4 серпня ц.р., публікуємо повний текст протоколу, що був підтриманий одноголосно за виключенням тих осіб, які представляли владу і залишили залу ще до прийняття Резолюції.

<

Протокол

зборів (конференції) представників мешканців житлового фонду

міста Суми – споживачів житлово-комунальних послуг

4 серпня 2011 року                                                                                                  м. Суми

Присутні:  мешканці міста Суми – 134 особи;

Рижих – представник Управління житлової політики, комунального господарства    та благоустрою;

Донець Л. В. – представники КП «Сумижитло»;

депутати міської ради;

журналісти

Порядок денний

  1. Обрання голови зборів (конференції) та секретаря зборів (конференції) представників мешканців житлового фонду м. Суми.
  2. Про мотиви необхідності проведення зборів (конференції) представників мешканців житлового фонду м. Суми.
  3. Про стан надання і споживання житлово-комунальних послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
  4. Про стан надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
  5. Прийняття резолюції зборів (конференції) представників мешканців житлового фонду м. Суми.

1. Слухали: Про обрання голови зборів (конференції) та секретаря зборів (конференції)

Виступив: Дедик А.М, який запропонував обрати головою зборів Клісенка В.П., секретарем – Якимець Н.І.

Результати голосування:

«за»                             134

«проти»                      –

«утримались»            –

«не голосували»        –

Вирішили:

  • Обрати головою зборів (конференції) – Клісенка Віктора Павловича – заступника голови правління громадської організації «Відкрите суспільство».
  • Обрати секретарем зборів (конференції) – Якимець Наталію Іванівну – голову правління Сумської міської громадської організації "Добробут", голову будинкового комітету «Харківська, 5» .

2. Слухали: Про необхідність проведення зборів (конференції).

Виступила: Якимець Н. І., яка повідомила про те, що спонукало ініціаторів – громадські організації міста, провести ці збори.

Це перш за все:

-       звернення громадян щодо тарифів на тепло та гарячу воду, зокрема, про застосування двоставкового тарифу збоку ТОВ «Сумитеплоенерго»;

-       невиконання владними структурами рішень судів і рішень попередніх зборів громадян від 14 квітня 2011 року

–        звернення громадян щодо організації посередницької структури КП «Сумижитло» і встановлення єдиного тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

3. Слухали: Про стан надання і споживання житлово-комунальних послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Виступила: Якимець Н. І., яка проінформувала щодо законності переходу котельної Північного промвузла СНВО ім. Фрунзе та ТОВ "Сумитеплоенерго" до двоставкових тарифів ще в жовтні 2008 року. З цього приводу є однозначні відповіді Національної комісії регулювання електроенергетики України (саме цей орган має затверджувати тарифи на теплову енергію) про те, що двоставковий тариф на теплову енергію цим підприємствам у 2008-2011 рр. не встановлювався. НКРЕ також роз'яснила, що теплова енергія, як товар, не може з огляду на чинне законодавство, продаватись споживачам багатоповерхівок, бо останні мають право отримувати лише послугу з централізованого опалення, постачання холодної, гарячої води та водовідведення. Для того, щоб надавати таку послугу підприємство, якнайменш, повинно мати законне право обслуговувати внутрішньо будинкові мережі багатоповерхівок (мати мережі на балансі, тощо). У м. Суми внутрішньо будинкові мережі фактично обслуговують житлово-експлуатаційні підприємства, це підтверджується і їх тарифами з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. За виконання цієї складової тарифу споживачі житлово-комунальних послуг сплачують саме ЖЕО.

Типовим договором на надання послуги з централізованого опалення, постачання холодної, гарячої води та водовідведення, затвердженим Постановами Кабміну України № 630 від 21.07.05 зі змінами № 933 від 03.09.09 р. передбачено, що обслуговує внутрішньо будинкові мережі саме виконавець цієї послуги, тобто у м. Суми це мають бути ЖЕО, а не виробники теплової енергії. Незаконність надання міською владою статусу виконавців послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води котельній Північного промвузла СНВО ім. Фрунзе та ТОВ "Сумитеплоенерго" підтверджується і постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.05.11 по справі № 2а-7976/10/1870.

На запитання до аудиторії зборів (конференції) хто має від вищезазначених виробників теплової енергії договір на надання послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води, з'ясувалось, що жоден з присутніх не отримав відповідні договори і це зайвий раз свідчить про неправомірність дій місцевої влади при визначенні виконавців послуг з централізованого опалення. Саме такі незаконні рішення сприяли не укладанню договорів з кінцевими споживачами, і як результат тому – безвідповідальність та незацікавленість у наданні якісних житлово-комунальних послуг мешканцям багатоповерхівок.

Крім того, встановлення органом владних повноважень двоставкового тарифу на вищезазначену послугу за відсутності двоставкового тарифу на теплову енергію,затвердженого НКРЕ, теж є порушенням норм чинного законодавства. Стосовно незаконності доведення двоставкового тарифу ТОВ "Сумитеплоенерго" розглядаються у судах першої та апеляційної інстанцій дві справи за позовом Якимець Н.І. до виконавчого комітету Сумської міськради про скасування рішень № 488 від 10.10.08 та № 830 від 28.12.10р. Небайдужі та зацікавлені мешканці міста – споживачі житлово-комунальних послуг були запрошені на судові слухання з цих питань.

Була надана інформація стосовно результатів розгляду судових справ за позовами прокурора м. Суми (треті особи на його боці – представники громадськості міста) до виконавчого комітету Сумської міськради про незаконність прийняття окремих тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема тарифів на послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, доведених для ЖЕО міста рішенням № 632 від 17.11.09. Акценти розставлені на те, що тарифи доводились без відповідних розрахунків, без обговорень їх на громадських слуханнях по кожному будинку окремо. За результатами судових слухань, рекомендовано споживачам звернутись до ЖЕО з приводу виконання останніми перерахунків сплачених за завищеними тарифами житлово-комунальних послуг. У разі ігнорування ЖЕО цих питань. пропонувалось мешканцям звертатись до суду. У допомогу споживачам послуг, громадські організації – організатори конференції, розробили відповідний пакет документів, яким зацікавлені особи можуть скористатись.

Підкреслено, що, не зважаючи на рішення судів, якими визнано неправомірність прийняття місцевою владою окремих нормативно-правових актів, орган владних повноважень продовжує приймати незаконні рішення. Так, після скасування Харківським апеляційним адміністративним судом рішення виконавчого комітету Сумської міськради № 484 від 22.09.09 Про визначення виконавців послуг з централізованого опалення. постачання холодної, гарячої води та водовідведення, орган владних повноважень прийняв аналогічне рішення № 322 від 20.05.11, чим продемонстрував зневагу як до судової гілки влади, так і до інтересів громади м. Суми.

Виступили:

Калінінська Т._. – депутат міської ради. Зазначила, що в питаннях, пов’язаних з функціонуванням житлово-комунальної галузі міська влада діє в межах своїх повноважень та у повній відповідності із законодавством України. Запевнила, що двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення, постачання холодної, гарячої води та водовідведення у м. Суми доведений у законний спосіб. Наводила, як приклад, що у 17 областях діє двоставковий тариф для населення.

Северина Л.А. – представниця громади міста, відреагувала на промову Калінінської, зазначивши, що у той час, коли Сумська область разом із Херсонською є найбіднішими в Україні регіонами, тарифи в Сумах піднімаються майже у 2 рази. Для депутатів, з їх високими зарплатами і пенсіями, підняття цін і тарифів великого значення не мають, а більшості з громади не можна прожити на існуючі пенсії. Депутати приймають будь-які рішення, які запропонує виконавча влада, навіть якщо ці рішення не відповідають інтересам громади.

4. Слухали: Про стан надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Виступив: Клісенко В. П., який повідомив, що на ринок надання ж/к послуг по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій з 01.07.11 зайшла новостворена компанія КП «Сумижитло». Проте, конкурс, завдяки якому «Сумижитло» зайшло на ринок, проведений, на нашу думку, не прозоро. До участі в роботі конкурсної комісії, всупереч законодавству, представники громадських організацій, які своєчасно подали заявки для участі в її роботі, залучені не були. Будь яких пояснень з цього приводу одержано не було.

Багато запитань виникає до статуту КП «Сумижитло». Підприємство однозначно не визначене балансоутримувачем житлового фонду комунальної власності. Окрім рішення виконкому, це повинно бути прописано в статуті. Перелічені у п. 2.4 Статуту види діяльності не відповідають меті діяльності підприємства, яке наділяється повноваженнями з управління житловим фондом. Право надавати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, виходячи з тексту Статуту, підприємство не має. З яких активів складається «окремий» баланс підприємства і для чого він створюється невідомо. Невідомо, що являють собою основні фонди підприємства, хто відповідає за цільове використання коштів, чому директору надано право особисто встановлювати рівень заробітної плати співробітникам комунального підприємства, не зважаючи на державні нормативи. І найголовніше. Для чого комунальному підприємству надано право мати рахунки в іноземній валюті, право на проведення широкої зовнішньоекономічної діяльності, створення за межами України представництв, філій та виробничих підрозділів? Отже, статут КП «Сумижитло» не відповідає інтересам громади і потребує серйозного корегування.

Щодо тарифу. Громадяни, які у перші дні створення КП «Сумижитло» звернулись за роз’ясненнями, одержали роздруківку тарифу, «єдиного» для будинків різних типів, різного віку і поверховості у розмірі 1,49 грн. за 1 м2 площі квартири. Такий підхід абсолютно незрозумілий. Перелік послуг потребує детального розшифрування, а тариф – перевірки правильності його розрахунку по кожній складовій. Домовленість з фінансовим директором Тарановою М. В. щодо перегляду з метою уточнення переліку послуг і розміру тарифу, напередодні була досягнута. Потребують уточнення складові: «технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем», «підготовка житлового фонду до сезонної експлуатації», «проведення поточного ремонту» та інші. Без сумніву, деякі складові тарифу можуть бути вилучені під час громадських слухань. Була також досягнута домовленість щодо розгляду проекту типового договору, запропонованого громадськими організаціями міста «Відкрите суспільство», «Добробут», «Гамалєя». До речі, цей проект договору був розроблений і запропонований міській владі ще у 2009 році, проте до цього часу його впровадження нею гальмується. Взаємовідносини між КП «Сумижитло» і споживачами послуг повинні будуватись на основі договорів через проведення громадських слухань на кожному будинку окремо. І це треба робити якомога швидше.

Залишається питання щодо сплати за користування системою диспетчеризації, якої в багатьох будинках не існує, відсутності договорів на утилізацію, знешкодження і захоронення твердих побутових відходів.

Повертаючись до першого питання порядку денного, слід визначити, що при застосуванні двоставкового тарифу на послуги з опалення, як показують дослідження, близько 30% населення позбавляється державних субсидій, а виробники теплової енергії, водночас, збільшують свої прибутки. Це доведено в ряді наукових праць, зокрема, у працях відомого економіста В.П. Полуянова. Тим більше, що Кабінет Міністрів України не рекомендує застосовувати двоставковий тариф при комбінованому виробництві енергії (електричної і теплової), що притаманно для ТОВ «Сумитеплоенерго». Про скасування двоставкового тарифу заявили громади Львова, Білої Церкви та інших міст України.

Виступили:

Бутенко А.Ф. представник громади міста. Відзначив, що чиновники і депутати утаємничують від нас свої оборудки. Чому не було обговорення важливих для громади рішень? Наприклад, статут КП «Сумижитло» у друкованих виданнях Сумської міської ради – газетах «ДС» і «Суми і сумчани» не опублікований. Доступ до Інтернету має не кожна родина, навіть газети не кожна сім’я виписує.

Ващенко М.Г. – представник громади міста. Зазначив, що такого свавілля у житлово-комунальній сфері м. Суми, яке відбувається останнім часом, мабуть ніде в Україні немає. З людей збираються великі кошти, але в будинках практично нічого не робиться. Десятки мільйонів зникають невідомо де, а стан будівель житлового фонду погіршується з кожним роком. Житлова політика управління ЖКГ спрямована не на задоволення потреб споживачів, а на лобіювання інтересів приватних осіб. Піднявши тарифи майже у 2 рази, в одних руках (в КП «Сумижитло») будуть акумулюватись величезні кошти, а враховуючи, як влада чинить опір намаганням громадськості проконтролювати процес, у підсумку будемо мати те, що мали раніше з «Сумикомунтранс» і «Коменерго-Суми». Нам не буде соромно, якщо порахуємо свої гроші. Будинків комунальної власності у м. Суми більше 1600 при їх середній площі, скажімо, у 3600 м2. Перемножуючи загальну кількість будинків на середню площу і на тариф 1,49 грн./м2, одержимо суму у 8,58 млн. грн.. на місяць. А тепер помножимо на 12 місяців і на коефіцієнт 0,85 (КП «Сумижитло» обслуговує близько 85% житлового фонду). Уявляєте, яка це сума?

Северина Л.А. – представник громади міста. Говорила про те, що тариф у 1,49 грн. з м2 житлової площі запропонований КП «Сумижитло» без обстеження стану будинків, без визначення коштів, які потрібні на їх обслуговування і ремонт. Комісії для обстеження будинків, в яких повинні були б представлені їх мешканці, не створювались. Громадські слухання, на яких люди могли б висловити свої зауваження і пропозиції до тексту договору і складових тарифу не проводились. Складові тарифу не розшифровані, а це, як показує досвід, призводить до виникнення різного роду ускладнень. Тому такі тарифи є неприйнятними. Подібними діями грубо порушується законодавство України у сфері надання і споживання житлово-комунальних послуг, а тому ці факти повинні б зацікавити прокуратуру.

Олійник А.С. – представник громади міста. Звернув увагу на те, що виробник теплової енергії ТОВ «Сумитеплоенерго», згідно з нормами законодавства України не може бути виконавцем послуг з централізованого опалення , постачання гарячої та холодної води і водовідведення для споживачів багатоквартирних будинків комунальної власності, що і підтвердив у своїй постанові Харківський апеляційний адміністративний суд, а отже не має права надавати ці послуги. Повноваження ТОВ «Сумитеплоенерго» закінчуються біля зовнішньої стіни будинку. Виходячи з цього, рішення виконкому № 322 і № 830 не відповідають законодавству і є не чинними.

Бивалін П.Ф. – представник громади міста. Відзначив, що не можна встановлювати один і той же тариф для будинків різного типу, різного віку і поверховості, тим більше без обстеження будинків, без проведення громадських слухань. Це є грубим порушенням законодавства, перш за все постанови КМУ № 529. Не вирішена проблема прибудинкових територій, не окреслені їх межі, відсутня документація плану прибудинкової території. «Коменерго-Суми» працювало дуже погано. По буд. Кірова, 4 тільки за 2010 рік не довиконано робіт на 70 тис. гривень. Як повернути ці кошти?

З введенням у дію посередницької структури «Сумижитло» фінансові питання стануть, на мою думку, ще більше заплутаними, а надання йому права займатись зовнішньоекономічною діяльністю – це відкрите вікно для зникнення наших грошей за кордоном в офшорах. Якщо говорити про залучення інвестицій, то створювати свої виробничі підрозділи в Європі для цього не треба. Впродовж останніх 10 років чи більше, влада створює організації різних форм для обслуговування житла: комунальні і приватні ЖЕКи, ДЕЗи. Але гроші продовжують зникати у чиїхось кишенях. Відповідальності за це ніхто не поніс. Навпаки, керівників цих структур підвищують по службі. Проблема з ліфтовим господарством залишається невирішеною. Не можна уявити, як КП «Сумижитло» збирається обслуговувати ліфти, не маючи у своєму штаті кваліфікованих спеціалістів. Впевнений, що ліцензії на виконання цих робіт підприємство не має. Хто поверне нам наші гроші за невиконані роботи збоку ЖЕКів, якщо їх витіснили з ринку, і яким чином це планується зробити?

Манойленко Л.І. – представник громади міста. Висловив занепокоєність тим, що внаслідок непродуманих, непрофесійних дій міської влади, у місті створилась конфліктна ситуація. ЖЕКи, передчуваючи, що їх витісняють з ринку, за декілька місяців до 01.07.11 – дати створення КП «Сумижитло», фактично припинили надавати послуги. «Сумижитло» фактично зайшло на ринок не маючи тарифів. Якщо будинки не обстежувались, громадські слухання не проводились, а споживачам не дали змоги висловити свої зауваження і пропозиції – тарифів немає. Не має тарифів – немає і договірних відносин між надавачами послуг і споживачами. Немає договорів – «Сумижитло» не має права стягувати кошти з населення, а споживачі не мають зобов’язань ї сплачувати, тим більше, що «Сумижитло», у всякому разі на початку своєї діяльності, просто неспроможне надавати послуги у повному обсязі та необхідної якості.

І ще одна проблема. Перед тим, як передати будинки з балансу УЖКГ на баланс КП «Сумижитло», необхідно було, знову ж таки, обстежити їх стан. Цього не зроблено. Таким чином, маємо суцільні порушення, а це вже потребує втручання прокуратури.

Рижих . . – представник Управління житлової політики, комунального господарства та благоустрою. Звернула увагу на неточну інформацію, яка прозвучала на зборах щодо участі в конкурсі на визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій СКС «Консалд» і «Коменерго-Суми». Ці підприємства в конкурсі, який був проведений впродовж одного дня 21 червня, участі не приймали.

На більшість запитань збоку присутніх на зборах представники УЖКГ і КП «Сумижитло» відповісти не змогли, бо, за їх словами, не одержали від свого керівництва відповідних повноважень.

Після цього представники КП "Сумижитло", Управління житлової політики, комунального господарства та благоустрою, а також депутат Калінінська демонстративно покинули залу.

5. Слухали: Про прийняття резолюції зборів (конференції).

Клісенко В.П. запропонував прийняти резолюцію зборів (конференції), яку зачитав аудиторії.

Вирішили: Проголосувати за прийняття резолюції зборів (конференції) представників мешканців житлового фонду м. Суми.

Довести її текст (див. Додаток до протоколу) до відповідних установ (організацій) та органів місцевого самоврядування з метою звернути їх увагу та дослухатись та рахуватись з інтересами громади при прийнятті важливих для неї рішень.

Результати голосування:

«за»                 117

«проти»                      –

«утримались»            –

«не голосували»        17 (покинули залу)

Додаток:         Резолюція       на 2 арк.

Голова зборів:                                                                      Клісенко В.П.

Секретар:                                                                              Якимець Н.І.

>

З повагою,

Оргкомітет

view counter

Сейчас на форуме

Євген Кудлай
Лариса Брежнєва

Зарегистрированных 2
Гостей 552
Администраторов 0

Статистика

Всего тем на форумах 180345
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65060
Последний зарегистрированный пользователь beredis

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.