Прокуратурой Сумской области в суд предъявлен иск об отмене решения исполкома Сумского городского совета, согласно которому ООО «СПКК «Федорченко» освобождено от уплаты паевых взносов на развитие инфраструктуры населенного пункта (ориентировочно на 26 млн грн). По мнению прокуратуры, данное решение противоречит интересам государства и территориальной громады г. Сумы.
Уплата паевых взносов - это обязанность застройщика. От уплаты средств долевого участия застройщик освобождается только в случаях, исчерпывающий перечень которых определяется законом.
Согласно условиям конкурса ООО «СПКК «Федорченко» обязался передать квартиры обманутым инвесторам ООО «Номак-Инвест» взамен на земельный участок и недострой «Номак-Инвеста». Об освобождении от уплаты паевых взносов в договоре не указано, поскольку это противоречит действующему законодательству.
Устные договоренности застройщика с органом местного самоуправления, противоречащие действующему законодательству, - не является основанием для освобождения от уплаты паевого участия.
Заявления застройщика, что обманутые инвесторы ООО «Номак-Инвест» не получают обещанные квартиры исключительно из-за указанного иска прокуратуры - безосновательны и не соответствуют действительности, а также могут быть расценены как попытки давления на прокуратуру.
При осуществлении исковой деятельности в интересах государства прокуратура руководствуется принципом равенства всех перед законом. При этом, как свидетельствуют многочисленные решения судов, именно органы местного самоуправления проявляют избирательный подход как при взыскании средств долевого участия с застройщиков, так и при принятии решений о предоставлении преимуществ и льгот некоторым субъектам хозяйствования.
Зато органами прокуратуры области принимаются меры по взысканию средств в бюджет по всем без исключения застройщикам. В настоящее время по решениям судов в бюджет взыскано около 4 млн грн обязательных платежей на развитие инфраструктуры города. Указанный факт исключает избирательность и политическую ангажированность в деятельности органов прокуратуры, говорится в сообщении.
Всего тем на форумах 181965
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65101
Последний зарегистрированный пользователь beredis
БВКК
Інформація, розміщена на сайті Прокуратури Сумської області під назвою «Щодо позову прокуратури про стягнення до бюджету коштів пайової участі та спекулюванні на цьому окремих осіб» є дивно непрофесійною і таке враження, що її готувала особа, яка далека не тільки від суті згаданого позову прокуратури та його розгляду Сумським окружним адміністративним судом, але й взагалі від основ юриспруденції.
Почнемо з назви «Щодо позову прокуратури про стягнення до бюджету коштів пайової участі…»: людина, яка хоч здалеку бачила зазначений позов, не могла такого написати, оскільки цей позов жодного стосунку не має до будь-якого стягнення коштів (що взагалі є компетенцією не адміністративних, а господарських судів), позовні вимоги стосуються скасування рішення виконавчого комітету СМР.
Наступне. Як пише прокуратура, будівельну компанію звільнено від пайових внесків на 26 мільйонів. Це є відвертою неправдою і маніпулюванням громадською думкою: 26 мільйонів гривень – це сума, на яку компанія передала постраждалим від діяльності ТОВ «Номак-Інвест» інвесторам житло, а орієнтовна ж сума пайових внесків становить біля 14 мільйонів (є різниця в цифрах, чи не так?)
Далі. Компанія не отримувала земельної ділянки (ділянка в користуванні УКБ та ДГ Сумської міської ради), а тим більше недобудови «Номак-Інвеста», яка як стояла з 2008 - 2012 років «більмом» на землі територіальної громади, так і продовжує стояти по цей час.
Рішення виконкому, яке наразі намагається скасувати прокуратура, базується на вимогах закону та раніше прийнятих рішеннях міськради і виконавчого комітету та повністю їм відповідає.
І головне.
ТОВ «БВК компанія «Федорченко» жодного разу не заявляло про те, що інвестори не отримають обіцяних квартир. Компанія своєчасно і добросовісно виконує свої обов’язки перед інвесторами. Але затримка у введенні в експлуатацію будинків по вул. Інтернаціоналістів, в яких інвестори отримали квартири, є очевидним для будь-якої більш-менш юридично грамотної людини. Адже, відповідно до вимог законодавства, без вирішення питання пайових внесків об’єкт будівництва не може бути введений в експлуатацію. Отже, введення в експлуатацію та отримання квартир інвесторами у будинку по Інтернаціоналістів, 35 відкладається на невизначений час як раз з вини прокуратури і компанія “Федорченко” в даному випадку безсила щось змінити.
Ну і на останок: щодо тиску на прокуратуру, думаємо всі оцінили тонкий гумор шановних правоохоронних органів.