Другий рік поспіль ЗНО буде проводитись у форматі Національного мультипредметного тесту. Така зміна зумовлена воєнним станом в Україні. Як зазначив Олександр Сидоренко, це цілком виправдана модель ЗНО, але більш мобільна та сучасна.
Обов’язковими предметами для абітурієнтів залишаються українська мова та математика. Ще один предмет –- на вибір вступника. Це може бути історія України, іноземна мова, хімія, фізика або біологія.
Третій предмет краще обирати, керуючись умовами вступу в обраний заклад вищої освіти та впевненістю в знаннях даної навчальної дисципліни, зауважив Олександр Сидоренко.
Тестування триватиме 180 хвилин, тобто орієнтовно по 60 на кожен предмет, але учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.
Пороговий бал НМТ цьогоріч складає 10% від загально можливої кількості тестових балів. Відразу після виконання всіх завдань НМТ кожен з учасників отримає інформацію про кількість тестових балів за кожен блок. Згідно затвердженої таблиці, отримані бали можна перевести за 200-бальною шкалою і дізнатися результат НМТ.
Бал шкільного атестату, як і минулого року, не береться в розрахунок при визначенні конкурсного балу.
Реєстрація учасників НМТ триває з 3 квітня по 3 травня. Проходиться вона онлайн. До 7 травня надається можливість змінити третій предмет, відкоригувати місце перебування під час проведення НМТ та оголосити потребу в проходженні тестування під час додаткової сесії, на що повинні бути поважні причини.
Важливо впевнитись, що інформацію для участі в НМТ надіслано для реєстрації.
У разі потреби проконсультуватись та отримати технічну допомогу з питань реєстрації можна в пунктах реєстрації. В Сумській області функціонує 7 таких – у Сумах, Глухові, Конотопі та Шостці. Дізнатися місця розташування та графік роботи пунктів можна на вебсайті Харківського РЦОЯО.
Передбачено проведення двох сесій НМТ. Основна сесія проходитиме з 5 по 23 червня, додаткова – з 11 по 24 липня.
Тестування буде проводитись у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти Сумської області, визначених обласною військовою адміністрацією з оглядом на безпекову ситуацію. Усі тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ) повинні бути обладнані укриттями. На час повітряної тривоги тестування призупинятимуть.
З міркувань безпеки для кожного учасника НМТ буде проходити в один день.
Пройти тестування можна не тільки в Україні. Більше 30 країн відкривають ТЕЦ для українських абітурієнтів.
За словами Вікторії Гробової, на сьогодні зареєструвалося на НМТ понад 4 тисячі учасників. Абітурієнти Сумщини у виборі додаткового предмету віддають перевагу історії України – 57%, що є найвищим показником серед регіонів по Харківському РЦОЯО. Англійську мову обрали 22,3% учасників тестування з Сумської області, біологію – 16,7%.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Всего тем на форумах 179671
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65032
Последний зарегистрированный пользователь beredis