Як захистити печінку за допомогою лікарських засобів

Печінка – жива «фабрика» з переробки токсинів. Наслідки відхилень від здорового раціону на себе приймає саме цей орган.

Якщо ввечері людина святкувала день народження, печінка буде працювати кілька годин поспіль, щоб продукти розпаду алкоголю не зашкодили організму. Після вірусного захворювання та прийому антибіотиків саме печінка попіклується про виведення з внутрішніх органів побічних продуктів антибіотикотерапії. Печінка все життя посилено працює і потребує захисту у вигляді гепатопротекторів – препаратів, які захищають клітини органу від пошкоджень та створюють умови для відновлення тканин. Найвідомішим захисником печінки серед ліків на рослинній основі є «Карсил». 

Чому руйнується печінка

Природа попіклувалася про печінку: клітини органу відновлюється з шаленою швидкістю. Але, якщо об’єм робіт стає завеликим, печінка не встигає оновлюватися. Тоді людина відчуває важкість під ребрами з правого боку, біль, виникає печія та низка інших неприємних симптомів:

  • • гіркий присмак, неприємний запах з рота, особливо вранці, причому ретельне чищення зубів не допомагає його позбутися;

  • • жовтуватий колір шкіри, висипи на ній (так шкіра реагує на надлишок неперероблених токсинів);

  • • надмірне виділення жовчі, печія;

  • • відсутність апетиту, млявість.

До групи ризику стати пацієнтом гастроентеролога потрапляють люди, в раціоні яких переважають жирні, копчені продукти, які зловживають алкоголем, схильні переїдати та мало рухаються. Удар по гепатоцитах – клітинах органу – завдають антибіотики, якщо їх приймають довго та безконтрольно. 

Як працюють гепатопротектори

Препаратів для захисту печінки багато: на рослинній, тваринній та комбінованій основі. Механізмів руйнування органу декілька, відповідно, різні групи препаратів націлені на вирішення різних проблем. До груп гепатопротекторів відносяться:

  • • Ліки, які захищають та відновлюють фосфоліпіди – головний компонент кліткових мембран гепатоцитів. Препарати містять речовини, які імітують природний склад мембран, тож вони здатні «добудувати» пошкоджені клітини.

  • • Препарати, що «ремонтують» гепатоцити зсередини. До складу входять амінокислоти, зокрема адеметіонін. Речовина виступає в ролі антиоксиданту, подовжує життя клітини.

За походженням складових розрізняють гепатопротектори, вироблені з рослинних компонентів чи речовин тваринного походження. «Карсил» належить до першої групи. Його ключову складову отримують з плодів розторопші. Препарат заважає токсинам руйнувати клітини печінки, прискорює відновлення. Використовується при лікуванні гострих станів та для профілактики.

Чи потрібно приймати гепатопротектори постійно

З приводу підтримки нормальної роботи печінки на постійній основі варто проконсультуватися з гастроентерологом. При здоровому способі життя до 35 років потреба в захисті печінки мінімальна. В старшому віці ліки рекомендується приймати профілактичними курсами, оскільки нормальне харчування гарантій не дає: стреси та погана екологія «б’ють» по печінці, незалежно від харчових звичок. 

®

view counter

Сейчас на форуме

Євген Кудлай

Зарегистрированных 1
Гостей 588
Администраторов 0

Статистика

Всего тем на форумах 180696
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65076
Последний зарегистрированный пользователь beredis

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.