Спецодяг ласкаво називають «зайчиками». Жінки вже пошили та відправили українським захисникам на Схід понад півтисячі таких виробів, йдеться в сюжетІ 5 каналу.
За один день волонтерки встигають розкроїти та пошити близько десятка розвідувальних костюмів. Працюють ушістьох.
«У дитинстві хлопці в нас у всіх були хлопчиками-зайчиками, а дівчатка – сніжинками. Ну ось, оскільки хлопчиків нам доводиться маскувати, ми робимо їх зайчиками. Але, при бажанні, ще можемо зробити їжачками», – шуткує волонтерка Валентина Андріяшева.
Тканину для «зайчиків» закуповують за кошти благодійників. «18 костюмів, тобто 36 тут настилів. Ну ось зараз пів на другу, я їх до кінця дня розріжу. Після цього їх ми комплектуємо», – розповідає волонтерка Тетяна Кузнецова.
Головна особливість у тому, що вони – універсальні. За допомогою спеціальних зав'язок їх можна коригувати на будь-який розмір: «Модель адаптувати можна для будь-якої людини – і на великого і на маленького. Сам по собі крій великий, але фіксується рукав, щоб він не падав, по шиї затягнули, зафіксували, воно затягнулося і стає «в розмір».
Колишній військовий Геннадій Лісовенко служив оператором у 15-му піхотному батальйоні під час першої хвилі мобілізації в зоні проведення АТО. Каже, тоді маскувальних костюмів дуже не вистачало і в деяких випадках це коштувало бійцям життя.
«У нас таких «зайчиків», на жаль, не було. Я думаю, що зараз це дуже потрібна річ і вона дуже легка, майже невагома. Підтягується під будь-який розмір, все що можна фіксується на шнурках», – розповідає демобілізований військовослужбовець.
Волонтерки відправили на схід вже понад півтисячі таких костюмів. У теплу пору року їхні «зайчики» змінять забарвлення. У кожен свій виріб для солдат жінки кладуть оберіг – червоне серце із побажанням повернутися з війни живими.
Леся Боровик, «5 канал»
Всего тем на форумах 181389
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65091
Последний зарегистрированный пользователь beredis