Білкова їжа - користь

Користь багатих на білок продуктів для організму

Вітаю. Підкажіть, будь ласка, що таке білкова їжа? Які продукти багаті на білок і яка користь такої дієти?

Светлана Глушко

Що таке білкова їжа і які це продукти почитайте тут - https://pani.best/bilkova-izha-shcho-tse-koryst-takykh-produktiv-dlia-zdorov-ia-ta-fihury/  Для чого нашому організму потрібен білок? Багато хто знає, що він допомагає «будувати» м'язи, але це не основна його функція. Завдання білків в нашому організмі різноманітні.

Вони відповідають за:

  • згортання крові;
  • баланс рідини;
  • регуляцію обміну речовин і не тільки.

Білки - основний матеріал для будівництва і ремонту клітин і тканин, гормонів і антитіл.

Протеїн (білок) складається з двадцяти різних амінокислот, дев'ять з яких ми повинні отримувати разом з їжею:

  • м'ясом;
  • рибою;
  • морепродуктами;
  • яйцями;
  • молочними продуктами;
  • соєю, бобовими та злаковими.

На ці продукти повинно припадати 10-15% від добової калорійності раціону.

До речі, на засвоєння протеїну організм витрачає на 30% більше енергії, ніж на розщеплення вуглеводів. Що цікаво: білкова дієта допомагає схуднути,  властивостями цього компонента зловживають прихильники білкових дієт. На них дійсно можна швидко схуднути, але вага незабаром повернеться. Та й здоров'ю буде завдано шкоди. Тому зловживати не варто.

Надлишок білка шкідливий для нирок, підшлункової залози, жовчного міхура. До того ж з кожним грамом білка ми, як правило, отримуємо грам, а то і більше жиру. Виняток становлять:

  • знежирені молочні продукти;
  • нежирна риба;
  • курка і індичка без шкіри.

Яка норма? Доросла людина повинна отримувати не менше 40 г білку на добу. Тільки не варто розуміти цю цифру буквально. Мається на увазі, не 40 г м'яса, в якому міститься білок, а саме чистої речовини, якої в кожному продукті зустрічається різна кількість. Занижувати цю норму також не слід. В цьому випадку організм буде недоотримувати необхідний для м'язів будівельний матеріал.

У жінок з цієї причини часто порушується гормональний цикл, випадає волосся, шаруються нігті, відсутні місячні. Середнім показником норми білка в день є 90 г. Максимальне ж значення становить 110-120 г на добу.

Для тих, хто займається спортом 1-2 рази на тиждень варто стежити за тим, щоб в організм потрапляло 1,6 г білка на кілограм ваги. Для тих, хто сидить на низькокалорійній дієті - 2 г білка на кожен кілограм ваги. При цьому не варто забувати про пропорції: співвідношення рослинних і тваринних білків має бути 50 на 50.

Для тих, хто не займається спортом добова норма білка - 0,8 г на кожен кілограм ваги. Жінці вагою 60-65 кг щодня потрібно близько 50 г білка. Представницям слабкої статі варто віддавати перевагу нежирній рибі і рибі середньої жирності. Тріска, горбуша, відварна або приготована в пароварці ідеально підійдуть для організму. У 100 г риби цілих 20 г корисних речовин.

Чоловіки можуть дозволити собі більше налягати на м'ясо. Так, в порції (90 г) нежирного відвареного м'яса і в 100 г нежирного сиру - 18 г білка. У порції (150 г) горохового гарніру - 12 г, а в соєвому м'ясі, курячому яйці, нежирному молоці і кефірі до 8 г важливого для організму будівельного матеріалу.

view counter

Статистика

Всего тем на форумах 179971
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65049
Последний зарегистрированный пользователь beredis

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.