За його словами, на державному обліку наразі перебуває 474 пам’ятки культурної спадщини Сумської області. 15 населених пунктів Сумщини мають статус «історичне місце». Це Суми, Глухів, Конотоп, Лебедин, та інші.
«Одне з найголовніших завдань для управлінням містобудування та архітектури – це охорона пам’яток культурно-історичної спадщини області. Ми активно співпрацюємо з органами прокуратури з метою забезпечення того, щоб на кожну пам’ятку архітектури, був укладений затверджений відповідним управлінням або Міністерством культури України договір охорони культурної спадщини», – зазначив Володимир Биков.
Укладання такого документу зобов’язує власника об’єкта виконувати необхідні вимоги щодо збереження культурної пам’ятки, а також повідомляти про ремонтні або реставраційні роботи. Ці заходи спрямовані не лише на дотримання містобудівного законодавства, але й на збереження історичних та культурних пам’яток області.
Пріоритетним завданням також є проведення моніторингу стану пам’яток культурної спадщини, що дозволяє виявити проблемні питання та зафіксувати порушення.
Під час брифінгу Володимир Биков також повідомив про перший в Україні пілотний проєкт «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» («єПам’ятка»). Це інформаційно-комунікаційна система обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України, що перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізує процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.
«За розпорядженням голови Сумської обласної військової адміністрації Володимира Артюха та за узгодженням з міністерством культури та інформаційної політики України, в реєстр було включено 86 об’єктів культурної спадщини Сумської області», – додав він.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Всего тем на форумах 181809
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65098
Последний зарегистрированный пользователь beredis