Однак, попри поширену думку, це не ірландська традиція, а креативна знахідка американського походження. Його приготування потребує не лише певних навичок, а й трохи харчового барвника, щоб надати пиву заворожливого зеленуватого відтінку.
Зелене пиво з'явилося кілька десятків років тому, тоді ж воно стало своєрідним символом святкування Дня Святого Патрика в США. Ірландське свято, яке набуло особливої популярності в американській культурі, стало натхненням для створення цього унікального напою.
Точне походження зеленого пива залишається невідомим. Імовірно, перші експерименти з ним відбулися випадково. Звичайний бурштиновий напій вирішили змішати з синім барвником, у результаті чого він набув смарагдового кольору.
Один із популярних міфів пов'язує появу зеленого пива з професором Томасом Х. Кертіном, лікарем, який нібито створив цей напій для свого клубу в Нью-Йорку 1914 року. Сьогодні традиція переросла в національне явище, ставши символом не тільки ірландської культурної спадщини, а й американських веселощів.
В Україні це свято відзначають із 1992 року. Звісно, не у великих масштабах, але незвично і весело. Тож коли хочеться підтримати стилістику цього Дня Святого Патрика, можна замовити Heineken на сайті, вибравши його за характерною пляшкою, або приготувати зелене пиво самостійно. Напій посилить атмосферу свята і порадує оточення незвичайним відтінком.
Дехто асоціює зелене пиво з недозрілим напоєм, але це лише візуальний ефект. У різних країнах існують унікальні методи його приготування.
У Німеччині, наприклад, для досягнення зеленого відтінку додавали сік лайма. В Японії компанія Hokkaido Abashiri Beer експериментувала з використанням морських водоростей, щоб створити свій смарагдовий напій. У Китаї зелений колір спиртного надавався з використанням бамбука. Чеська пивоварня Starobrno розробляла спеціальне великоднє пиво до «Зеленого Четверга», проте рецепт цього унікального напою залишається таємницею. У Польщі для надання характерного кольору використовували сироп. Різні країни проявляють творчий підхід, впроваджуючи свої методи, щоб створити цей святковий і яскравий напій.
Замість харчового барвника можна використовувати натуральні інгредієнти, наприклад, матчу, шпинат, спіруліну або зелені пшеничні паростки. Усі ці інгредієнти можна замовити в маркеті Маудау, але під час їхнього вибору варто пам'ятати, що вони можуть злегка змінити смак пива. Також колір не вийде таким само насиченим, як у разі додавання штучного барвника. Що стосується пива, то зазвичай використовують пільзнер, лагер або блідий ель.
®