З квітня на Сумщині діють два загони «Добробату» - Сумський та Роменський. За цей час волонтери здійснили понад 70 виїздів на пошкоджені об’єкти, де потрібна була першочергова допомога. Тобто на рахунку двох батальйонів більше 140 виїздів. Розбір завалів після бойових дій, допомога в подоланні наслідків негоди, що пройшлася Буринщиною, будівельні роботи на постраждалих об’єктах – це не все, чим активно займалися волонтери від часу заснування загонів. У дні, коли немає виїздів, добробатівці роблять окопні свічки, плетуть маскувальні сітки, беруть участь у заходах на підтримку ЗСУ. Волонтери «Добробату» вже неодноразово долучалися до акції "Здай кров/плазму на ЗСУ, або на благодійність".
Напередодні Нового року, коли приходить час підбиття підсумків, найактивніші волонтери «Добробату» з Сумщини зібралися, аби почути слова подяки на свою адресу. До зустрічі приєднався заступник голови обласної військової адміністрації Олег Клименчуков, якому за напрямком своїх обов’язків неодноразово доводилося бачити волонтерів у роботі. То ж він не за чутками знає, який вагомий внесок «Добробату» у відновленні Сумщини.
«Ви мотивуєте людей, ви своїм прикладом показуєте, як це може відбуватися, як можна бути корисним суспільству. Ця війна відкрила в нас багато нових граней: хтось став волонтером, хтось пішов у ЗСУ – підписав контракт, захищає нашу землю, хтось проводить свій вільний час на рибалці, для особистої користі, а є «Добробат», люди якого присвячують свій вільний час тому, щоб зробити користь, підримати інших, щоб у святкові дні у людей був дах над головою», – звернувся чиновник до волонтерів.
Особливі враження у Олега Клименчукова від спільної роботи в Тростянецькій міській лікарні: «Коли ми почали працювати, для нас був шок: комунальний транспорт не справлявся з тими лафетами зі сміттям, які ви виносили з будівлі. Мене цей день так надихнув, я тоді зрозумів, що один добробатівець вартує роботи трьох комунальників.
Ваша роль не тільки в практичній відбудові, прибиранні завалів. Ваша роль є ідеологічною – ви приклад незламності громадян нашої держави. Ми відбудовуємо Сумщину, ми багато робимо, але без вашої допомоги це б було неможливо».
Неодноразово «Добробату» доводилося працювати на об’єктах разом з рятувальниками, адже частину робіт з розбору завалів, а інколи, і розпочати самі роботи, можна було тільки з їхньою професійною допомогою.
Свою вдячність за допомогу в усуненні наслідків рашистської навали висловив під час зустрічі з волонтерами від себе особисто та від Державної служби надзвичайних ситуацій перший заступник начальника Головного управління ДСНС у Сумській області Андрій Олейников:
«У слові «Добробат» вже закладено слово «Добро». Ви бачили людей Тростянця, Охтирки, Лебедина. Ви вселяли в людей надію, що приїхала допомога. Ви були наскільки натхненні, настільки об’єднані метою допомогти тим людям. Ви вмотивовані, ви небайдужі, ви не стали сидіти вдома. Ви своїм прикладом показуєте, що в України є майбутнє».
Для волонтерів «Добробату» ДСНС нещодавно організувала семінар з цивільного захисту, завдяки якому добробатівці здобули теоретичні та практичні знання щодо первинної медичної допомоги та дій в надзвичайних ситуаціях.
Від квітня до руху «Добробат» на Сумщині приєдналися 2330 волонтерів. 30 найактивніших волонтерів сумського та роменського осередків під час зустрічі відзначили подяками та подарунками.
З початком повномасштабного вторгнення на Сумщині майже щодня відбуваються руйнування внаслідок військової агресії росії. Для подолання наслідків ворожих ударів до...
Поки на військовому фронті точаться запеклі бої за українську землю, на деокупованих територіях люди гуртуються заради відновлення країни....