Про зміни в системі виплат допомоги внутрішнім переміщеним особам розповіла під час робочого візиту на Сумщину Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.
Враховуючи проблему фінансових надходжень до бюджету, Урядом сплановано провести оптимізацію виплат ВПО. Адже, як зазначила Ірина Верещук, не може бути однакового підходу до сім’ї, яка виїхала з Маріуполя на захід України і до сім’ї, яка виїхала туди ж із Запоріжжя і здає своє помешкання в оренду.
До 1 березня у Міністерства соціальної політики є час, аби провести усю необхідну роз’яснювальну роботу та організацію процесу за новими правилами органами соцзахисту в громадах.
Згідно з нововведеннями, з 1 березня виплати будуть продовжені автоматично ще на шість місяців для:
• ВПО з-поміж пенсіонерів, пенсія яких менша за 9 444 грн
• громадян, які мають інвалідність 1 чи 2 групи
• дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та інших уразливих категорій.
Ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО родини, з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій. А також ті родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн.
Також допомога буде продовжена родинам, у яких один з членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною.
Крім того, значна кількість ВПО також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги. Робити це можна вже з 1 лютого. Тобто протягом місяця треба прийти до органу соцзахисту або зателефонувати на гарячу лінію за номером 15-48, запитати чи є можливість продовжити виплати далі. Якщо ні - то чому.
Як запевняють в Уряді, підхід буде адресно до кожної родини, враховуючи усі обставини.
«Є побоювання, що після припинення виплат люди, яким припинили допомогу, будуть повертатися до своїх домівок, тобто у зону ведення бойових дій.
Міністерство соціальної політики розробило програму для людей, які втратили право виплати як ВПО, але отримуватимуть їх як малозабезпечені. Буде справедливо підійти до кожної особи індивідуально, подивитися на її реальний стан, оцінити реальні потреби. Адже людей і проблем дуже багато, і вони дуже різні.
Завдання для Міністерства оцінити ситуацію кожної людини - на предмет ризику, малозабезпеченості», - розповіла Ірина Верещук.
Метою оптимізації виплати допомоги, з поміж інших, є стимулювання інтеграції переселенців у громадах, їх соціалізації та працевлаштуванню.
За даними на 1 грудня 2023 року з 2,6 млн ВПО, що отримують допомогу, майже 1,3 млн - особи працездатного віку. Проте лише близько 40% працездатних ВПО наразі працюють, більш ніж половина – не працевлаштовані.
Згідно з прогнозом, після 1 березня держава буде підтримувати 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
З 1 березня в Україні різко скорочують виплати для внутрішньо переміщених осіб — державну допомогу отримуватимуть лише найменш забезпечені категорії...
Уряд прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею...
З 1 вересня 2023 р. допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для...
Станом на кінець січня 2023 року в Україні на обліку перебуває близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб....