Українська компанія Aestech, яка входить у холдинг TECHIIA, розробила інноваційну технологію скління фасадів та представила її на наймасштабнішому світовому архітектурному фестивалі World Architecture Festival 2022.
У Лісабон, де цього року проходив WAF, українці привезли скляну арку, побудовану зі склопакетів різного розміру і з’єднаних між собою встик без жодної металевої стійки чи ригеля. Як це можливо і як завдяки цьому винаходу зміниться технологія скління фасадів?
Безрамне скло, або склопакет, який можно закріпити без традиційної стійково-ригельної системи, можна отримати, якщо радикально змінити схему побудови склопакету.
У звичайному пакеті внутрішні шари скла лише виконують роль перегородок між повітряними камерами, тому кріпляться до рамки недостатньо жорстко. Такі пакети можуть втриматися в скляному фасаді тільки за додаткових тримальних конструкцій.
Та якщо всі шари скла скріпити між собою через жорстку дистанційну рамку, склопакет перетвориться на самоопорну конструкцію, якій не потрібні металеві стійки чи ригелі, аби витримувати навантаження від вітру чи опадів. Побудовані за такою схемою пакети отримали назву склопакетів підвищеної міцності, використовуючи які можна будувати скляні фасади геть по-новому — без металевого каркасу.
Скляні фасади без додаткових тримальних елементів у вигляді ригелів і стійок стануть основною ідеологією сучасної архітектури, вважають в Aestech, і з цим важко не погодитися. Бо металевий каркас для фасадів сам собою коштує багато, а також з’їдає кошторис через необхідність додаткових витрат на транспортування й монтаж.
Склопакети підвищеної міцності докорінно змінять систему проєктування й монтажу скляних фасадів, бо дозволять суттєво здешевити скляні проєкти. А ще одна перевага склопакетів підвищеної міцності полягає в тому, що збудований з такою технологією фасад буде набагато прозоріший і ефектніший, бо через відсутність металевої решітки він перетворюється на суцільну скляну поверхню.
®