«Патріоти України» про Львів: «Там є чому повчитися!»

Чому в Львові безперебійно працює комунальний транспорт, є вуличне світло та чиста вода в кранах, а у нас не завжди? Чому це українське місто схоже на європейське, а Суми ні? На ці питання відповідають члени Сумського громадського руху «Патріоти України».

Уже другий рік, як Україна вступила на шлях євроінтеграції. Але у Сумах якихось явних змін на краще не видно. А ось Лівів уже майже європейське місто, але з сильними українськими традиціями та стародавньою історією. Європейська інтеграція міста – заслуга команди мера та львівської громади. 

Декілька представників Сумської області в особі членів громадського руху «Патріоти України» їздили до Львова переймати досвід успішності. Громадська організація об’єднання «Самопоміч» запросила їх до Львову як людей, що завзято беруть участь у житті Сумщини, борються з корупцією та займаються проблемами спільноти.

Розповідає адвокат Віктор Зацепін: « Їх юридична служба високо оцінила нашу боротьбу за зниження тарифів на комунальні послуги, і ми обговорили можливість співпраці в цьому напрямку. Ми обмінялися досвідом роботи громадських приймалень, у цій сфері було чого повчитися львів’янам, бо ми надаємо широкий спектр юридичної допомоги, а вони не торкаються багатьох сфер життя.

Ми й надалі плануємо співпрацювати і обмінюватися досвідом, щоб розвивати наше місто. Такі зустрічі плануються й у майбутньому. Зараз ми опрацьовуємо питання, які зможемо вирішувати, поєднавши наші зусилля.

Між менталітетами Західної та Східної України є багато відмінностей. Спираючись на отриманні знання, ми пристосуємо, адаптуємо досвід львів’ян до наших особливостей і будемо використовувати на користь сумчанам, щоб наш регіон успішно розвивався і жив, як найкращі міста України.

«Патріоти України» отримали корисний досвід, можливість ознайомитися з міськими успішними головами та їх досягненнями. Народний депутат Олег Березюк запросив нас до Києва, щоб ми обговорили питання стосовно Сумської області, що турбують нас. Ми домовилися про зустріч з мером Львова, нас запросили до міської ради, щоб ми дізналися, як працює місто, як залучаються гранти, інвестиції.

Ось що відрізняє львівську владу від сумської, за словами активіста руху «Патріоти України» Влада Купрієнка: «Сумська влада як із шорами, вона не робить самостійних кроків. У Львові все, що не заборонено, використовується на благо міста і його мешканців. Лише був підписаний Закон про державну субсидію, як Львівська міська рада адаптувала його так, щоб допомогти незахищеним категоріям.

Державна субсидія залежить від доходу сім’ї, а якщо ніхто з її членів не працює, субсидію отримати неможливо. Тому для нужденних категорій містян, які не підпадають під умови державної субсидії, і було запроваджено муніципальну субсидію на комунальні послуги.

І наша міська рада має такі ж можливості - наприклад, ввести субсидію на транспортні витрати для пенсіонерів, інвалідів, воїнів АТО, але наші можновладці навіть про це не думають, щоб щось дати сумчанам безкоштовно.

А ще варто порівняти сайт міської ради Львова і Сум: там одразу зрозуміло, що влада піклується про жителів, усе прозоро, зрозуміло, інформативно, є відповіді на всі питання».

Олександр Тімецький, депутат райради продовжує порівнювати сумську та львівську концепції підходу до справи: «У Сумах кожен міський голова, що приходить на цю посаду, в перший же день починає думати про останній, щоб його знову обрали на наступний термін. Жоден з них не намагався займатися розвитком міста, незважаючи на коливання особистого рейтингу.

Зовсім не так чинить львівський мер – взяти, наприклад, транспортну реформу. Зараз у Львові немає перебою з транспортом, він ходить регулярно і вчасно, незважаючи на вузькі вулички, бруківку та інші місцеві складнощі.

Бо Андрій Садовий вигнав усіх приватників перевізників, залишив лише комунальний транспорт. Його рейтинг упав нижче не придумаєш, транспорт ходив погано, люди були незадоволені, але програма почала працювати, люди заспокоїлися, рейтинг поповз угору.

У Львові розвивають комунальний транспорт, бо лише так можна забезпечити мешканців міста регулярністю та комфортом перевезень. Приватний транспорт має бути як додаток на той час, поки немає можливості забезпечити якість перевезень комунальним.

А що заважає нашим мерам відмовитися від маршрутних перевезень? Гранти, інвестиції, Кіотський протокол для розвитку електротранспорту - можна було на 100% цим скористатися, тролейбуси – екологічно чистий транспорт. Та це ж потрібно було думати, займатися!»

Микола Полілуй, депутат обласної ради також вважає, що сумській владі є чому повчитися у львів’ян: «Нинішня влада Сум – політичні гравці, не професіонали, вона втрачає можливості і тримається лише на домовленостях. Це найголовніший чинник її бездіяльності, яка виливається в боязливість та пасивність політичних діячів, таких як Медуниця.

Звертаюся до депутатів ВР, не треба бояться, потрібно діяти професійно, а не політичними маніпуляціями. Треба згуртуватися разом, щоб правильно підійти до умов конкурсу, щоб обрати людей спроможних проводити реформи для сумчан.

Потрібно зробити перезавантаження виконкому, замінити Бортника та Шнітке, які за рік не зробили жодного кроку до реформ ЖКГ та транспорту, та й голові державної обладміністрації потрібно презентувати програму реформ депутатському корпусу, виконкому міськради та обладміністрації.

Потрібно припинити розкрадання та відмивання коштів комунальними підприємствами, такими як «Сумижитло» та «Сумитеплокомуненерго». Наприклад, Садовий презентував у Львові на 2015 рік встановлення місцевим теплокомуненерго 4,5 тис. лічильників на тепло та воду для наведення порядку і забезпечення якості послуг населенню. Тому нам разом з депутатами міської, обласної та ВР є над чим працювати.

У Андрія Садового немає жодної фракції, хоч він і очолює партію «Самопоміч». Місто розвивається за рахунок децентралізації влади, депутатської свідомості, професійного підходу та рішень для реалізації цінностей громади Львову.

Наприклад, створення ОСББ, в яких співпрацюють з владою, розбудовуючи прибудинкову територію. Там є будинки по 50 – 60 років, де апріорі не можна створити ОСББ, там влада відповідально вирішує питання через комунальні установи.

На відміну від нашого міста, де є монополіст Сумижитло, в роботу якого покладена корупційна складова, у Львові декілька комунальних і приватних підприємств, які проходять через конкурсні умови і прозоро та цілеспрямовано відпрацьовують кошти містян.

Львівський мер покінчив з темними схемами відмивання грошей, і не зрозуміло, чому не вирішують ці питання депутати Сумської обласної ради? У Львові розмежована депутатська діяльність і всіх управлінь, тому депутати контролюють рішення посадовців, а у нас депутат - управлінець, як він буде сам себе контролювати? Проблему подвійних посад потрібно припинити.

В бутність депутатом Андрій Садовий заснував «Інститут розвитку міста», спочатку як громадську організацію, а коли став мером Львова перетворив його в комунальне підприємство. Головна стратегія інституту – здобувати іноземні гранти на розвиток міста.

Вони отримують в «Європейському банку реконструкції та розвитку» по 50 - 150 млн. дол. на рік у вигляді кредитів та інвестицій. Наприклад, 20 млн. євро їм було потрібно, щоб модернізувати міський водоканал. Воду вони качають за 120 км від міста, в 2006 р. вода у Львові була 2 рази на день вранці та ввечері по 2 години, тепер безперебійно всю добу.

Стосовно води у Сумах, у нас багато річок, артезіанські свердловини, але водоканалом керують не сумчане, а корупціонери, це підприємство в ганебному стані, ще й обросло київськими приватними підприємствами, які створили схеми і використовують городян.

Депутати, мер і виконком повинні об’єднатися і забезпечити прозорість роботи цього підприємства  як це зроблено у Львові, у них немає води, але вони залучили величезні кошти і вирішили проблему,  а у нас її багато, потрібно лише здолати корупцію.

Питання транспорту. У Львові працюють всі форми транспорту, виконуючи умови, які потребують містяни. У Сумах сьогодні потрібно мати план розвитку транспортної інфраструктури міста, створений за сприянням громадських організацій, на основі слухань.

Потрібно вивести завдання, щоб депутати і посадовці всіх рівнів його виконували, а також залучити міжнародні гранти, щоб закупити транспорт, розвивати транспортне сполучення та інфраструктуру (зробити дорожнє покриття, зупинки, мережі для тролейбусів).

Львів’яни залучають європейські, міжнародні банки, фонди та приватні інвестиції для розбудови транспортної інфраструктури.  Найголовніше те, що мер – ініціатор концепції програми по залученню коштів і разом зі своєю командою займається транспортними напрямками, представляє міжнародним інституціям цю програму і залучає кошти.

Головний у Львові туристичний напрямок, який за останні 10 років дуже розвинувся. Кожен у місті має можливість реалізуватися в підприємницькій діяльності, їх підтримує міська влада. Наприклад, розчищають підвали у центрі і відкривають кав’ярні, випускають сувенірну продукцію.

Мер міста вважає, що велика заслуга їх гарних результатів - це активність містян, львів’яни єдиною командою однодумців сплачують податок Батьківщині участю в розбудові міста. Співпраця голови облдержадміністрації і мера повинна бути прикладом як вирішувати проблеми, їх свідомість та партнерство в вирішенні проблем ЖКГ повинна стати прикладом для сумчан і політиків.

Юридичний відділ мерії Львова працює над контролем по наданню субсидій сім’ям АТО та малозабезпеченим, там ініціативу проявили вузи з юридичними факультетами. Активні студенти йдуть працювати в мерію, як волонтери, приймають участь в позовних вимогах, вирішують проблеми співгромадян. Це гарний приклад Львова: юридичний контроль рішень і корегування прозорих відносин.

Розумієте, найголовніше – це самоорганізація населення, люди повинні сміливо говорити з владою, сумчани обирають і мають контролювати дієздатність влади, а влада повинна створити план співпраці.

Наприклад, Садовий з 6 ранку йде по місту і говорить с городянами, у Львові влада публічна, декларації мера, всіх посадовців та депутатів відкрито вивішують на сайті, очільникам міста можна задавати любі питання і отримувати відповіді. Чиновники не скривають свої статки від громади. 

З 2 по 4 будуть проходити дні Львова, влада вітає львів’ян з досягненнями, яких вони досягли разом. А сумчани, що люблять старовинне місто лева – «Лемберг», зможуть взяти участь у святі. Запрошуємо на святкову програму, будуть цікаві заходи, туристичні презентації та звіт влади перед містянами.

Громадський рух «Патріоти України» пропонує заснувати «Інститут розвитку міста Суми», щоб поєднати дії сумчан по залученню інвестицій, коштів з міжнародних та європейських фондів. Звертаємося до студентів юридичних факультетів сумських вузів та до всіх небайдужих людей, особистостей, представників інтелігенції та підприємництва, залучатися до роботи, прийшов час самоорганізовуватися.

Нам потрібно створити свій громадський фонд, і усіх, хто бажає, запрошуємо приєднатися до нас, займатися програмами та стратегіями розвитку міста. Ми готові направляти, допомагати та надавати свої організаційні дослідження по об’єднанню громад, передавати свій досвід та пропозиції для розбудови міста. Побудуємо майбутнє Сум разом!

Адреса приймальні громадського руху «Патріоти України» вул. Харківська, 5/1 к. 303, тел. 603 – 675, наш сайт: http://patriotu-sumy.at.ua». ®

view counter
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
18
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
19
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
30
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.