Якщо довго не звертати уваги на постійну печію, це може привести до запалення слизової оболонки стравоходу — езофагіту — і навіть до передракового стану, яке називається стравохід Баретта. Самостійно розпізнати причини появи і потенційну небезпеку печії складно, тому краще звернутися до лікаря.
Головне дослідження, яке необхідно провести, якщо печія стала вашим постійним супутником, - гастроскопія. Ще одне дослідження - добова рН-метрія - дозволяє виміряти кислотність в шлунку і стравоході і поспостерігати, коли саме відбувається патологічний закид кислоти в стравохід.
Полегшення стану за допомогою народних засобів — небезпечний шлях, так як можна погіршити стан або спровокувати розвиток ускладнень. На даний момент використовуються сучасні препарати від гастриту, які розподіляються на наступні групи:
Інгібітори протонної помпи. Антисекреторні ліки, що сприяють зниженню кислотності в желудке4. Їх завдання зменшити вплив соляної кислоти на слизову оболонку шлунку і стравоходу. Поширеним препаратом цієї групи є омепразол (Омез 10 мг). Препарат приймається 1 раз на добу: 2 капсули по 10 мг.
Н2-блокатори гістаміну. Більш слабка група антисекреторних препаратів, яка поступово втрачає свою актуальность1. Крім придушення вироблення пепсину, що стимулює утворення соляної кислоти, сприяють захисту слизової оболонки шлунку. Мають ряд побічних ефектів.
Антациди. Препарати, які захищають слизові оболонки стравоходу, шлунка шляхом нейтралізації соляної кіслоти3. Забезпечують симптоматичне лікування.
Альгинати. Засоби, що застосовуються при ізольованій ГЕРХ. Утворюють захисний шар на слизовій оболонці шлунку, тим самим запобігаючи хімічним опікам.
Гастропротектори. Завдання препаратів - захист пошкодженої слизової від агресивного впливу соляної кислоти.
Вибір препаратів залежить від вираженості симптоматики та причини неприємного стану.
Намагаючись полегшити неприємні симптоми печії, багато хто звик пити харчову соду, розчинену у воді. Робити цього у жодному разі не можна. Сода може спочатку «загасити пожежу», проте потім кислота виробляється з подвоєною силою. І це може стати причиною ще більшої печії. До того ж сода вступає з кислотою в бурхливу хімічну реакцію нейтралізації (наочний приклад - гасіння соди оцтом). Вирізняється газ розтягує шлунок і може стати причиною здуття живота і погіршення стану при виразці шлунку. Тому при частішому виникненні печії потрібно звертатися за допомогою до кваліфікованого лікаря для проведення повноцінного обстеження, а детальну інформацію про сучасні препарати ви можете знайти на https://apteka-ds.com.ua/catalog/preparaty-dlya-travnoyi-systemy/preparaty-pry-hastryti-ta-vyraztsi.
®