Як тільки віруси чи бактерії потрапляють до організму, клітини виділяють пірогени для боротьби з ними. Такий стан супроводжується:
• в’ялістю;
• тремтінням (м’язи скорочуються);
• зблідненням;
• бажанням одягатися тепліше.
Процес дуже складний, тому розглядати його немає сенсу. Якщо показник термометра перетнув позначку в 38-38,5 градусів, організму дитини потрібна допомога. В педіатрії широко застосовується Ібупрофен: його можна використовувати з 3-6 місяців. На https://apteka911.ua/ua/drugs/ibuprofen-d1099 можна більш детально почитати про препарат. МІС «Аптека 9-1-1» дозволяє вибрати оптимальні ліки та замовити їх у сусідній аптеці.
Передусім непотрібно панікувати та намагатися нагодувати дитину таблетками. Дитячий організм діє дещо інакше: гіпоталамус починає реакцію при 38,5 градусах. Якщо є можливість, необхідно якомога скоріше звернутися до лікаря. Деякі стани потребують невідкладної допомоги:
- нетипова поведінка (плач, сонливість);
- головний біль у дитини;
- порушення свідомості;
- зниження тиску;
- нудота;
- біль у животі тощо.
Проблема полягає в тому, що захворіти може малюк у віці кількох місяців, тому він не може описати свій стан.
Варто пам’ятати, що Ібупрофен не усуває причину захворювання, а лише позбавляє дитину дискомфорту. Збивати лихоманку можна лише Ібупрофеном чи Парацетамолом. Препарати дозують у залежності від ваги дитини. Дозування має складати 5-10 мг/кг ваги (для Ібупрофену) та 10-15 мг/кг – для Парацетамолу. Обидва засоби можна приймати 3-4 рази протягом дня.
Використання Ібупрофену заборонено, якщо мова йде про лікування вітряної віспи. В цьому випадку ліки можуть призвести до ускладнень.
Сучасні виробники фармацевтичних засобів для дітей випускають їх у вигляді запашних та солодких сиропів, суспензій. Тому малюки зазвичай не проти такого способу лікування. Звісно, зберігати такі ліки потрібно в недоступному місці.
®