За такого помітного подорожчання сировини, переробники намагаються піднімати ціни і на свою продукцію. Але якщо молоко подорожчало на чверть, то збільшити ціни на більшість позицій молочної продукції більш ніж на 15% мало кому вдалося, хіба що деяким виробникам масла. Тобто більшість заводів вже працюють на межі збитковості, а деякі вже в збиток. Про це пише Інфагро.
У жовтні ріст цін не зупиниться. Свіжі молочні продукти і сири до кінця року можуть подорожчати ще на 12-15%. Тобто «молочна» інфляція у 2024 році може буде втричі більшою за загальну в Україні. Звичайно ж, це призведе до зменшення споживання молокопродуктів на користь інших продуктів з меншим ступенем подорожчання.
Основною причиною стрімкого подорожчання сировини стали надто високі ціни на масло. Але, здається, вони вже сягнули свого піку. Дуже вірогідно, що вже у жовтні європейські трейдери можуть суттєво знизити ціни попиту на український товар. І тоді гонка за сировиною в Україні точно припиниться і з листопада закупівельні ціни на молоко припинять зростання. А якщо через подорожчання відбудеться суттєве падіння продажів молочних продуктів, то навіть не виключено, що незважаючи на період найнижчої пропозиції в сезоні, відбудеться певне зниження вартості сировини.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Торік в Україні налічувалося 112 працюючих молокопереробних підприємств, та було перероблено майже 3 млн т молока. Для порівняння — 2022...