Музыка... Ресторанная...

Если шумят под окнами допоздна, прочитайте вот это: [quote][b]Відповідно до ст. 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного стану населення” від 24.02.1994 г.

Если шумят под окнами допоздна, прочитайте вот это:

 
Цитата:
Відповідно до ст. 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного стану населення” від 24.02.1994 г. заборонено не лише шуміти з 22 до 8 год., але й у будь-який час дня чи ночі перевищувати гранично допустимі санітарними нормами рівні шуму: в житлових будинках та прилеглих територіях; в лікувальних, санаторних закладах, інтернатах, навчальних закладах та закладах культури; в готелях та гуртожитках; в розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та ігрового бізнесу; в інших приміщеннях, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; у парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на територіях мікрорайонів і груп житлових будинків.

За Законом, акти перевірок і постанови про накладення штрафів можуть виносити санлікарі та їх заступники. Закон передбачає відповідальність: для юр. осіб, громадян-суб’єктів господарської діяльності штраф від 850 до 6800 грн. У випадку повторного порушення – штраф у розмірі 100% вартості реалізованої продукції або наданих послуг.

Оберігати громадян від гучної музики й інших шумів зобов’язана міліція – за заявою громадянина (або громадян): ст. 182 Кодексу України про адмінправопорушення передбачає відповідальність для громадян у вигляді попередження або штрафу від 85 до 255 грн., а для посадових осіб або підприємців – штраф від 255 до 510 грн. Якщо по цій статті впродовж року особа притягається повторно, до неї застосовується частина 2 статті – штраф для громадян від 255 до 510 грн. з конфіскацією звуковідтворюючої апаратури та інших предметів, що порушують тишу, а для посадових осіб та громадян-підприємців штраф від 850 до 2550 грн. з конфіскацією даного майна. Органи внутрішніх справ зобов’язані скласти протокол про порушення даної статті й передати його на розгляд: по ч.1 ст. 182 – в адмінкоміссію при міськвиконкомі, а по ч.2 ст. 182, що передбачає конфіскацію, – в суд.

Тому всім потерпілим від шуму рекомендую звертатися із заявами, а у випадку необхідності дзвонити – в міліцію та міську СЕС одночасно. Якщо ці організації не вживають заходів, слід писати скарги в прокуратуру. А зафіксоване лікарями СЕС перевищення допустимих рівнів шумів – достатня підстава для звернення в суд з позовом про компенсацію моральної шкоди.

view counter

Статистика

Всего тем на форумах 178841
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65044
Последний зарегистрированный пользователь annaovsienkoo

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.