Якщо у Вашому місті залишилась земля, тоді місцеві депутати прийдуть до Вас…

На сесії Сумської міської ради, 22 червня 2011 року, буде розглядатися питання про зняття мораторію на виділення у власність земельних ділянок комунальної власності під ІЖБ.

Поки влада у центрі намагається приструнити «опозицію» - формуючи тома кримінальних справ на жінку с косою, міська організації «Батьківщіни» спільно з Партією регіонів намагається роздати останні вільні землі комунальної власності під ІЖБ. Думаю в даній махінації замішені депутати від усіх фракцій - комуністів, «Рідного міста», «Фронту змін». Голосування на сесії розставить усі крапки над І.

На початку 2011 року, депутати Сумської міської ради набравшись сміливості проголосували за маро торій на виділення земельних ділянок під ІЖБ до корегування генерального плану м. Суми. Блага ідея і більшість свідомою громадськості подумало, що не вже ця каденція депутатів нарешті з розумом підійшла до проблематики садибної забудови. Невже Сумська міська рада, думає на перспективу – подумав і я.

Сьогодні вкрай важливо, переглянути пріоритетні види забудови у нашому місті. Можливо дійсно в районі вул.Нахімова, де попередня каденція депутатів виділила під ІЖБ приблизно 20 га комунальної землі, необхідно спроектувати новий мікрорайон? Чи в районі Аеропорту розмістити сучасний крупний торгівельний центр та багатоквартирні будинки? На дані питання при коригуванні генерального плану і повинні були відповісти спеціалізовані проектні інститути, які враховуючи сучасні вимоги (генеральний план міста затверджено 10 років тому) надали депутатам на затвердження новий план розвитку міста. В ньому повинно було бути і забезпечення мешканців житлом по новим президентським програмам, і сприяння інвестиційному клімату.

Дане рішення дозволило би визначити напрямки розвитку нашого міста, бо вільної землі після попередньої каденція для великих проектів не залишилось. Тому зупинка була вчасна, але така не бажана.

Як кажуть: «Хотілось в Рай, да гріхи не пускають!». Багато хто із депутатів нинішньої каденції роздавав землю в колишній раді. Скоріше за все у багатьох минулі зобов’язання залишаються.

Ось, вони с наскоку проголосували мораторій, а через півроку бачать, що зміни до генерального плану можуть бути не раніше наступного року. Почухали місцеві партійні босяки потилицю та вирішили вигадати аргументи, як би ті земельні ділянки, по яким минула каденція попередньо проголосувала для вирішення питання передачі у власність громадянам:

1. Люди отримавши попередній дозвіл витратили кошти на виготовлення проекту землеустрою (приблизно 2000 грн.), що з ними робити? (Теза БЮТ)

 Відповідь проста: Депутатам, як представникам територіальної громади повинні розтавати пріоритети.

Не надавши 200 ділянок землі мешканцям, власні збитки членів громади будуть становити 400тис. грн. (і збитки необхідно, ще довести у суді).

В той же самий час на 20 гектарах землі, можливо побудувати мікрорайон приблизно з 30 багатоповерховими будинками вартість яких становить приблизно 10 мільйонів гривень кожний. Таким чином, в наше місто може зайти 300 мільйонів гривень інвестицій з яких на розвиток інфраструктури міста забудовниками буде відраховано десь 4 %, що дорівнює 12 млн. грн. Я вже не кажу про крупні мережі супермаркетів, які враховуючі оздоровлення економіки готові інвестувати в наше місто.

Зрозуміло що цифри приблизні, але територіальна громада рідне місто в цілому, якщо продовжити процедури по роздачі землі втратить рівно в 30 раз більше ніж окремі купка окремих індивідів територіальної громади міста.

2. Ветерани, багатодітні та спортсмени не можуть отримати по 10 соток. (Теза Регіонів)

Нехай ми знаємо, що дані соціальні категорії продадуть отриманні земельні ділянки, але на виручені кошти вони зможуть купити своїм онукам, дітям та родичам квартири.

Відповідь банальна:

- Як Сумська міська рада забезпечить мене земельною ділянкою – онука мого діда, якого я не бачив, тому що він погиб у 43 році? Нажаль, вже не зможе написати заяву на виділення землі за яку віддав життя.

- Чим відрізняється спортсмен, який виграє змагання від інженера на заводі, який винайшов «ноу-хау»? Теж достойний внесок в розвиток нашої держави.

- Чому саме багатодітним, якщо у нас молодь не хоче народжувати тому що молодим парам ніде жити? Я приклоняюся перед мужністю багатодітних батьків, але беручи на себе таку соціальну відповідальність вони навряд робили це несвідомо та для отримання 10 соток землі.

Може про дані верстви населення необхідно піклуватись державним органам, а міським радам створювати комфортне життя для всього населення міста.

3. Люди не можуть оформити навіть дорізку до вже існуючої земельної ділянки, яку все життя обробляють.

Відповідь нагла:

Даний аргумент взагалі був придумано для того, щоб депутату від фракції «Батьківщина», який має безпосереднє відношення до мережі міських доріг, оформити дорізку до вже існуючої земельної ділянки ні то в районі вул. Кузнечна (центр міста), ні то в районі вул.Замостянська (біля озера Чехова).

Розглянувши вищезазначені аргументи фракція «Батьківщини» за день до сесії готує проект рішення міської ради про внесення змін до маро торію, яким фактично випускає на сесію міської ради всі земельні ділянки, які відповідають генеральному плану.

В даному рішенні вже відсутні далекоглядні пріоритети на фактично вільні земельні ділянки, які при коригуванні генерального плану могли стати плацдармом для крупних інвестицій у місто.

В даному рішення є лише зелене світло земельним ділянкам, які потім будуть перепродаватися із рук в руки та за які, на мою думку, деякі депутати та партійні боси отримали кошти для власних потреб та потреб своєї партії.

І головне, даний проект рішення містить пункт, яким дозволяється дорізати до існуючих земельних ділянок не більше 0,04 га, що відповідає бажанню депутата із партії «Батьківщини». Ось така у нашому місті «опозиція», все для потреб громади.

Постає питання: «Чи є виправдання депутатам місцевої ради?». Мабуть є, якщо кошти отриманні від зобов’язань протягнути земельні ділянки підуть на хабарі до суду по справі «лідера нації» пані Юлії.

Коло взаємозаміщення матерій замкнене. Центральний офіс Партії Регіонів мочить Лідера партії «Батьківщина». В свою чергу, місцеві офіси даних партій об’єдналися навколо землі територіальної громади та продовжують набивати власні кармани.

З повагою до всіх.

ПОМС

П.С: Якщо ви читаєте цей пост, то Ви також не байдужі до проблем нашого міста

[email protected]

Гость

И вроде как ни Минаев, ни его карманная "Рыбне мисто", ни при чём, вроде как ни при делах. Tongue

Гость

Похоже Геннадий Федрыч взял на работу нового пиараста, который так хитро изложил его проблему, что все кругом казлы, а Генадий Федрыч святой Laughing out loud

ПОМС

Звичайно у справі, а деякі депутати «Рідного міста» приклали значних зусиль щоб даний проект рішення на сесію вийшов. Але на відміну від регіонів, фронту змін та комуністів руки за даний проект рішення сьогодні не підняли. Зате підняли за Безбабного та приміській автовокзал на вул. Першотравневій(дуже тісно пов'язаний із членами фракції мера).

Сумчанин

Геннадий Минаев кричал, что наложит вето на решение горсовета, про утверждение договора аренды Номаку и на суд ему НАСРАТЬ, так почему на решение про снятие моратория не наложить вето, тем более, что он был публичным лоббистом моратория. Ответ прост. Пиар с мораторием себя исчерпал (аж 4 МЕСЯЦА прошло), Геннадий Михайлович всегда был в доле с дерибанщиками из "Батькивщыны", как и его Рыбное место, 20 гектаров ведь пытался наш мэр с****ить под ИЖБ по Нахимова. Я УВЕРЕН, что Минаев подпишет решение про снятие моратория, и ВСЕ другие решения по Земельному ДЕРИБАНУ. Слава Минаеву, слава народному мэру!

Українець

 
ПОМС написал:
Звичайно у справі, а деякі депутати «Рідного міста» приклали значних зусиль щоб даний проект рішення на сесію вийшов. Але на відміну від регіонів, фронту змін та комуністів руки за даний проект рішення сьогодні не підняли. Зате підняли за Безбабного та приміській автовокзал на вул. Першотравневій(дуже тісно пов'язаний із членами фракції мера).

Як не гарно, пан Хоруженко так про своїх колег по фракції.

 
Гость написал:
И вроде как ни Минаев, ни его карманная "Рыбне мисто", ни при чём, вроде как ни при делах.

Звичайно ж мінаєв весь в білому, якщо його холуй це все писав. Хоча в темі мер мінаєв і земельний дєрібан все чітко розписано, що саме мінаєв розробив 2 ПДП по вул. Нахімова і запланував 25 гектарів дєрібна під ІЖБ, але В. Моісеєнко звернувся до прокуратури, як подала протести і міська рада скасувала відповідні рішенняhttp://www.dancor.sumy.ua/forum/politika/59728. Проте це, звичайно дєрібан не зупинить. мінаєв поступив мудро, зараз він дєрібанить землю не дасть, а Хоруженко і Панорама його піарять (вибори до ВР скоро). Генплан змінюють, на Нахімова зайдуть великі гравці з відкатами мінаєву, а решту землі все одно роздєрібанять по 10 соток. Так що все буде в нормі.

Герб України

СУМСЬКА МІСЬКА РАДА

VI СКЛИКАННЯ IV СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від "26" січня 2011 р № 206-МР

м. Суми

Про розгляд протесту прокурора Ковпаківського району міста Суми від 08.10.2010 № 104/5322 вих.10 на рішення Сумської міської ради від 24.02.2010№ 3485-МР

Прокурором Ковпаківського району м. Суми 08.10.2010 внесено протест №104/5322 вих.10 на рішення Сумської міської ради від 24.02.2010 № 3485 - МР, яким було затверджено містобудівні обґрунтування місця розміщення об’єктів містобудування на території м. Суми за адресами: вул. Радгоспна, 1; вул. Римського – Корсакова; вул. Л. Шевцової 10; м. Суми Ковпаківський район, с. Піщане, вул. Вигонопоселенська, 5б; вул. Братська, ділянка №23, вул. Нахімова; вул. Менжинського, 11; пров. Ювілейний діл. № 40а, 40б, 40в, 40г; вул. Черепіна (напроти буд. №36); вул. Харківська, 122; вул. Курська, 18-18а; вул. Скрябіна, 111; вул. Газети «Правда» (р-н буд. № 16); вул. Шишкарівська, 112 б; вул. Тополянська,12; вул. Воскресенська, 7; вул. Воєводіна, 9; вул. Санаторна, 1; вул. Санаторна, 1.

У протесті зазначено, що вказане рішення Сумської міської ради є незаконним і підлягає скасуванню з підстав невідповідності нормам Закону України «Про планування і забудову територій».

Проаналізувавши вимоги прокурора та норми чинного законодавства, слід зазначити наступне.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про основи містобудування», при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені: урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій; урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів та захист прав громадян згідно із законодавством.

Відповідно до частини восьмої статті 23 Закону України «Про планування і забудову територій» планування окремої земельної ділянки, будівництво на ній будинків і споруд власниками або користувачами здійснюється з урахуванням законних інтересів інших власників або користувачів земельних ділянок, будинків і споруд. У разі відсутності місцевих правил забудови містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок встановлюються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування па підставі містобудівного обґрунтування, яке підлягає громадському обговоренню (частина третя статті 23 цього Закону).На даний час в м. Суми відсутні місцеві правила забудови.

Згідно статті 30-2 Закону України «Про планування і забудову територій» громадському обговоренню підлягають розроблені та погоджені в установленому законодавством порядку проекти місцевих правил забудови, проекти містобудівної документації, які пройшли в установленому законодавством порядку державну експертизу, у тому числі містобудівні обґрунтування розміщення об'єктів містобудування.

Відповідно до частини третьої статті 30-6 Закону України «Про планування і забудову територій» затвердження проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови без їх громадського обговорення забороняється, а матеріали громадського обговорення є невід'ємною складовою містобудівної документації, місцевих правил забудови.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до статті 21 Закону України «Про прокуратуру», керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сумська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Протест прокурора Ковпаківського району м. Суми від 08.10.2010 № 104-5322 вих. 10 на рішення Сумської міської ради від 24.12.2010 № 3485-МР задовольнити.
  2. Скасувати рішення Сумської міської ради від 24.02.2010 №3485-МР «Про затвердження містобудівних обґрунтувань об’єктів містобудування на території м. Суми».
  3. Про прийняте рішення повідомити прокурора Ковпаківського району м. Суми.
Міський голова Г.М. Мінаєв
Гость

 
Сумчанин написал:
Я УВЕРЕН, что Минаев подпишет решение про снятие моратория, и ВСЕ другие решения по Земельному ДЕРИБАНУ. Слава Минаеву, слава народному мэру!

http://www.meria.sumy.ua/ua/archive/news_municipal/2011/06/25/veto

 
Міська рада написал:
Розпорядженням №508 зупинено дію № 605-МР "Про внесення змін та доповнень до рішення Сумської міської ради від 23 лютого 2011 року №266-МР "Про заходи щодо впорядкування роботи деяких управлінь міської ради в період коригування генерального плану міста Суми та розробки плану зонування території".

Ну що, Сумчанин? Капелюх будете їсти? Чи ні? Зі сметаною, чи без неї?

Сумчанин

 
Гость написал:
Ну що, Сумчанин? Капелюх будете їсти? Чи ні? Зі сметаною, чи без неї?

Господин Хоруженко, успокойтесь, ну наложил Геннадий Минаев и хорошо, что наложил. Я поддерживаю ветирование этого решения, и даже удивлен хитрости нашего мэра. Попиарьте его вместе с господином Чернотицким и Подложием, за это вето, хорошо. Ведь он в депутаты ВР хочет. Где был раньше господин мэр, когда пропихивались решения по Нахимову, везде его подпись, почему ж он их не заветировал. Ему и обращение направлялись где четко излагались основания для вето, но он их игнорировал, хотя в конечном итоге они были прокуратурой отменены.

Потому дерибан земельки все равно будет, ну не могут Рябоконь и Быков остаться без взяток. Пусть пройдет  6 месяцев, но движняк пойдет, только генплан по Нахимова откорректируют и забъют в него где надо ИЖБ, - это чтоб больше всякие Моисеенки и иже с ними, через прокуратуру не боролись с земельным дерибаном по Нахимова.

Геннадий Минаев земельный клептоман и временное отступление его подходов не поменяет. Хотя еще раз повторюсь, - я поддерживаю это вето!

view counter

Сейчас на форуме

telepin

Зарегистрированных 1
Гостей 954
Администраторов 0

Статистика

Всего тем на форумах 179449
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65023
Последний зарегистрированный пользователь beredis

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.