Проєкт започаткували за підтримки ПРООН в Україні, а також Посольства Королівства Нідерландів в Україні, які стали донорами для фінансування програм. Загальна сума фінансування склала 1,6 мільйона доларів.
Підсумки впровадження ініціатив обговорили під час заключного засідання Наглядової ради проєкту за участю представників ПРООН в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, а також керівництва Сумської ОВА під головуванням Начальника обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА.
Зокрема одна з першочергових ініціатив на Сумщині – створення Школи соціального підприємництва, мета якої – підтримка ветеранського бізнесу. Як результат у чотирьох громадах області (Сумській, Конотопській, Лебединській та Кролевецькій) було відібрано і профінансовано 7 проєктів на загальну суму близько 1,5 мільйона гривень.
З метою адаптації та підтримки представників ветеранської спільноти у Конотопській та Кролевецькій громадах відкрили місцеві ветеранські центри, які вже доступні для відвідувачів. Над відкриттям ветеранського простору, який має запрацювати на базі новоствореного обласного закладу, працюють і у Сумах. Міжнародні партнери надали необхідне обладнання і меблі, аби облаштувати повноцінне та комфортне середовище для ветеранів, а також їх рідних.
Окрім цього за підтримки ПРООН на базі університету у Сумах відкрили Центр фізичної терапії та спортивної медицини РеХаб СумДу. Спеціалісти центру надають послуги із реабілітації та відновлення після поранень і травм. На базі цього ж закладу у 2023 році запрацював Центр Ветеранського розвитку, де проходять навчання майбутні помічники ветеранів.
У Тростянецькій та Лебединській громадах запрацювали консультаційні офіси та надають юридичну допомогу ветеранам та членам їхніх сімей. На сьогодні такими послугами скористались 323 ветерани.
Працевлаштування ветеранів із інвалідністю – ще одна пріоритетна задача, над якою працюють на Сумщині. До цієї ініціативи нараді долучились управління Державної служби із надзвичайних ситуацій та Національної поліції. Як результат – 6 адаптованих робочих місць створено в управлінні ДСНС, ще 2 – у Нацполіції.
«Нічого для ветеранів без ветеранів» – керуючись цим принципом, в області були започатковані робочі групи, до яких увійшли понад 600 представників спільноти, членів їх родин, які таким чином були залучені до важливих громадських ініціатив, повідомили в ОВА.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!