Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, з початку 2024 року в Україні виконали 467 трансплантацій органів, серед яких 311 нирок, 93 печінки та 63 серця. Лідерами за кількістю операцій стали Перше медичне об’єднання Львова, Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та Інститут серця МОЗ України.
Близько 65% трансплантацій виконали за рахунок органів померлих донорів. Найбільше випадків констатації смерті мозку, що дозволили провести трансплантації, зафіксували у Києві, Львові та Івано-Франківську.
Окрім трансплантацій органів, за рік провели 376 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з яких 54 — дітям. Це на 15% більше, ніж торік. Лідерами в цій сфері стали Київський національний інститут раку, Черкаський клінічний онкологічний центр та Київський міський центр нефрології та діалізу. У Національному інституті раку вперше провели алогенну трансплантацію, а до закладів, які виконують пересадки стовбурових клітин, долучився Національний науковий центр радіаційної медицини, гематології та онкології НАМН України.
Усі трансплантації є безоплатними для пацієнтів у межах Програми медичних гарантій. Держава забезпечує фінансування операцій за двома напрямами: трансплантація органів та трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин.
Попри виклики війни, українські лікарі продовжують виконувати складні трансплантації, зокрема пересадку легенів, а також комплексні операції — наприклад, пересадку серця та нирки чи підшлункової залози та нирки.
За чотири роки активного розвитку трансплантології в Україні проведено понад 1 500 операцій. Нині на порятунок у вигляді трансплантації очікують понад 3 000 людей. Законодавство дозволяє кожній людині визначитися зі своєю згодою або відмовою від посмертного донорства.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!